نیکی هیلی، ترامپ را فردی صادق خواند

به گزارش مجله سلو بلاگ، نیکی هیلی نگرانی های موجود درباره عدم برخورداری ترامپ از سلامت جسمی و روانی برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا را رد و او را فردی صادق توصیف کرد.

نیکی هیلی، ترامپ را فردی صادق خواند

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در گفت وگو با شبکه ان بی سی گفت: من بارها با او (دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا) صحبت کرده و هنگامی که به مشکلاتی برخورده ام، او همیشه به حرف من گوش داده است. من هرگز هیچ نگرانی ای درباره احتمال ناتوانی او در رسیدگی به وظایفش در این جایگاه نداشته ام.

او در پاسخ به سوال مجری برنامه که از او درباره صداقت ترامپ پرسید، گفت: در هر موقعیتی که با او برخورد داشته ام، فردی صادق بوده، حرف های طرف مقابل را شنیده و کار با او عالی است.

هیلی که به مناسبت انتشار کتاب خاطراتش در این برنامه حضور پیدا کرده بود، طی روزهای اخیر در گفت وگوهای گوناگونی که با رسانه ها داشته پیوسته از ترامپ دفاع و تاکید کرده که در گفت وگوی تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی اش که این روزها هدف تحقیقات استیضاح او از سوی دموکرات ها قرار گرفته، هیچ محتوای نامناسبی وجود نداشته است. هیلی استیضاح را جدی ترین کاری دانسته که می توان با یک رئیس جمهوری انجام داد.

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در این خصوص اظهار کرد: در این تماس تلفنی هیچ پافشاری یا درخواستی مطرح نشده است. این یک گفت وگو میان دو رئیس جمهوری بوده که ذاتا مساله ای معمولی است. سخت است که بتوان در این گفت وگو بخشی را یافت که رئیس جمهوری اوکراین از آن این برداشت را داشته باشد که سرمایه اش مسدود شده و باید در ازای آن کاری انجام دهد.

او در خصوص تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان ابراز تردید کرد و احتمال سوء استفاده جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات 2020 و معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا از موقعیتش را در زمان معاونت ریاست جمهوری اعلام کرد.

هیلی در ادامه گفت: کمتر از یک سال به انتخابات باقی مانده، (به جای استیضاح) بگذارید، مردم تصمیم بگیرند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،3 دلیل احتمالی استعفای نیکی هیلی به روایت کارشناس ایرانی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10623

به "نیکی هیلی، ترامپ را فردی صادق خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکی هیلی، ترامپ را فردی صادق خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید