گام بلند شرکت پالایش نفت تهران برای رسیدن به اهداف استراتژیک

به گزارش مجله سلو بلاگ، حیدری گفت: شرکت پالایش نفت تهران در راستای تحقق اهداف استراتژیک، پساب فاضلاب شهری را پس از تصفیه در پالایشگاه تهران مورد استفاده صنعتی و آبیاری فضای سبز قرار خواهد داد.

گام بلند شرکت پالایش نفت تهران برای رسیدن به اهداف استراتژیک

به گزارش ، حیدری مسئول ابزار دقیق اداره مهندسی طرح های شرکت پالایش نفت تهران گفت: بر اساس الزامات زیست محیطی و در راستای تحقق اهداف استراتژیک و پاسخگویی به بخشی از مسئولیت ها اجتماعی، پساب فاضلاب شهری پس از تصفیه در پالایشگاه تهران مورد استفاده صنعتی و آبیاری فضای سبز قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: شرایط اجتناب ناپذیر کنونی نظیر رشد سریع جمعیت و بحران جدی منابع آب به ویژه خشکسالی های اخیر، سازمان های صنعتی را مجبور به جستجو برای یافتن منابع جدید آب نموده است. از جمله راه حل های موجود در این زمینه، بازیافت و استفاده مجدد از منابع آبی است که قبلاً مورد استفاده واقع شده است. بازیافت پساب ها و روان آب ها، نه تنها در تأمین آب مورد احتیاج برای مصارف مختلف سودمند است، بلکه سبب صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی و هزینه های زیرساختی می گردد.

او با اشاره به طرح جایگزینی پساب تصفیه شده شهری با آب شهری به عنوان یکی از سناریو های مورد نظر در برنامه های سند مدیریت استراتژیک شرکت پالایش نفت تهران اعلام کرد: طرح جایگزینی پساب تصفیه شده است.

او گفت: در فاز اول انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران با اجرای لوله کشی طول تقریبی چهار هزار متر از تصفیه خانه جنوب شهر ری در قالب قرارداد و موافقت نامه خرید تضمینی پساب فاز دوم طرح شامل احداث، تصفیه شده شهری تعریف و به بهره برداری رسیده است.

حیدری پیرامون دیگر مزایای اجرای این طرح اظهار کرد: پساب شهری پس از تصفیه در این شرکت جایگزین آب جبرانی برج های خنک کننده، تهیه، BFW جهت استفاده به جای DM مصارف صنعتی (فراوری آب با کیفیت، آب آتش نشانی، تأمین انواع آب های صنعتی طرح ها و پروژه های DM آب با مشخصات آب شهر برای واحد آینده پالایشگاه و غیره) با کیفیت بهتری می گردد. علاوه بر آن از مزایای اجرای این طرح می توان به فراوری آب بدون جهت تأمین آب صنعتی مورد احتیاج دیگ های بخار قدیمی و همچنین فراوری آب جبرانی برج های (DM) املاح پایین و کاهش دورریز آب اشاره نمود.

او ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر بخشی از پساب دریافتی از تصفیه خانه جنوب شهرری با بهره برداری از فاز اول، برای مصارف آبیاری فضای سبز و جنگل که سال ها در اثر خشکسالی دچار آسیب های جدی نموده بودند، مورد استفاده قرار گرفته که یاری شایانی به آبادانی فضای سبز و جنگل پیرامون پالایشگاه نموده است.

لازم به ذکر است که با اجرای کامل این طرح جهادگونه ضمن کاهش ریسک عملیاتی و تداوم آن، به میزان قابل ملاحظه ای از مصرف آب شرب در پالایشگاه کاهش خواهد یافت که با اجرای این مهم، صرفه جویی مالی و اجتماعی قابل توجهی در کلان شهر تهران به ارمغان خواهد آورد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19416

به "گام بلند شرکت پالایش نفت تهران برای رسیدن به اهداف استراتژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند شرکت پالایش نفت تهران برای رسیدن به اهداف استراتژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید