ابتلای 15 نفر به کرونا در فسا با برگزاری مراسم ختم

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا از ابتلای 15 نفر به دلیل حضور در مراسم ختم مادر عظیم در این شهرستان اطلاع داد.

ابتلای 15 نفر به کرونا در فسا با برگزاری مراسم ختم

به گزارش از ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در پی ابتلای یکی از شهروندان فسایی به کووید 19 و با پیگیری اپیدمیولوژیست های معاونت بهداشت برای یافتن افراد مرتبط با این بیمار، 14 نفر که با این بیمار در مراسم ختم مادر عظیم وی ارتباط داشتند، شناسایی و مورد غربالگری کرونا و انجام تست قرار گرفتند که متاسفانه این 14 نفر به کرونا مبتلا شده اند.

جلال کریمی اضافه کرد: غربالگری و بیماریابی از افرادی که در این مراسم شرکت داشتند، توسط اپیدمیولوژیست های معاونت بهداشت ادامه دارد و ممکن است این تعداد در ساعات و روز های آینده افزایش یابد، متاسفانه تعدادی از مبتلایان کودک و افرادی جزو گروه های پر خطرهستند.

او با هشدار در مورد امکان بروز مجدد پیک بیماری در شهرستان فسا اظهار کرد: هنوز خطر بیماری کرونا برطرف نشده است و شهرستان فسا، جزء شهر های زرد از نظر خطر شیوع بیماری کرونا محسوب می گردد و در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان، ممکن است شاهد بروز مجدد پیک بیماری و ناگزیر از اعمال محدودیت های اجتماعی باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: بعضی از شهروندان خطر بیماری کرونا را جدی نگرفته اند یا فکر می نمایند با گرم شدن هوا این بیماری از بین رفته است و متاسفانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی نمایند.

ویروس کرونا با عنوان رسمی کووید-19 از دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت.

ویروس کرونا همانند بسیاری از ویروس های دیگر بدنه ای از جنس لیپید (نوعی ازچربی طبیعی) دارد که با مواد شوینده از بین می رود. برای همین شستن دست و صورت و وسایل با مواد شوینده مثل صابون و یا مواد ضد عفونی نماینده، ویروس را از بین می برد.

شهرستان فسا در فاصله 130کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17100

به "ابتلای 15 نفر به کرونا در فسا با برگزاری مراسم ختم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 15 نفر به کرونا در فسا با برگزاری مراسم ختم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید