اتصال 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه دانا

به گزارش مجله سلو بلاگ، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد که تا سرانجام دولت باهدف تحقق شعار دسترسی همگانی 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می شوند.

اتصال 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه دانا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایری کشور هم زمان با روز روستا و عشایر با حضور رئیس جمهوری، در تشریح بهره برداری از فاز نخست طرح شبکه هوشمند مدارس کشور (دانا) گفت: به دستور جنابعالی وزارت ارتباطات بخش مهمی از توان خود را مصروف تحقق عدالت ارتباطی کرد.

وی اضافه کرد: باوجودآنکه تلفن همراه در اوایل دهه 70 وارد کشور شده بود ولی تا سال 1392 تنها 11 درصد از روستاهای کشور را فراگرفته بود و امروز پوشش شبکه تلفن همراه در 95 درصد از همه روستاهای کشور فراهم است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت که در دولت یازدهم و عملیات اجرایی آن از سال 1394 شروع شد، هم اکنون در 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار فراهم است و کوشش داریم تا انتها دولت این عدد را برای روستاهای بالای 20 خانوار به 100 درصد برسانیم تا شعار دسترسی همگانی محقق گردد.

آذری جهرمی بابیان اینکه مأموریت دیگری که به وزارت ارتباطات محول شد آماده کردن زیرساخت های تحقق عدالت آموزشی بود گفت: در دوران کرونا و با فراگیری آموزش مجازی، بحث عدالت آموزشی یکی از موضوعاتی بود که موردتوجه نهاده شد.

وی اضافه کرد: امروز برای بیش از 13 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، حدود 4 میلیون دانشجو و بیش از 100 هزار استاد اینترنت رایگان برای آموزش مجازی فراهم کردیم که یک خدمت عظیم از طرف دولت برای مردم بود.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: فراهم کردن زیرساخت های مدارس هوشمند فارغ از نقاط شهری و روستایی از پروژه های دیگری است که وزارت ارتباطات برای تحقق عدالت آموزشی در دستور کار خویش قرار داد و این پروژه به صورت هم زمان در مناطق شهری و روستایی شروع شد. این برنامه در ذیل برنامه ایران هوشمند پیگیری شد.

در ادامه برنامه امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات از کنارک سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از فاز نخست طرح شبکه هوشمند مدارس کشور (دانا) گفت: امروز آماده هستیم تا اتصال 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه اختصاصی مدارس با نام شبکه دانا را شروع کنیم.

وی اضافه کرد: تاکید جنابعالی در چهار ماه گذشته بر راه اندازی این شبکه باعث شد تا این پروژه با سرعت بیشتری پیش برود و 180 میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری برای این شبکه انجام گرفت که فراوری کنندگان داخل در سه شیف اغلب تجهیرات مورد احتیاج آن را تامین کردند.

ناظمی توضیح داد: امروز 94 درصد از مدارس کشور به شبکه دانا متصل می شوند و این شبکه زیرساخت مدارس هوشمند هستند و پایه ای است برای اینکه بگردد روی آن خدمات و محتوای مناسب ارائه داد.

در ادامه با معرفی چند پلتفرم که در شبکه دانا می تواند به آموزش مجازی دانش آموزان یاری کند پرداخت.

پس از گزارش معاون وزیر ارتباطات، رئیس جمهوری دستور راه اندازی رسمی شبکه دانا را صادر کرد.

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

picosho.ir: پیکوشو: مجله عکس و گرافیک

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 23215

به "اتصال 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه دانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 76 هزار و 200 مدرسه به شبکه دانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید