اخطار آمریکا به هند در مورد وضع تعرفه های گمرکی

دهلی نو-خبرنگاران- ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در اخطاری به هند بیان کرد که وضع هرگونه تعرفه های متقابل گمرکی برای کالاهای آمریکایی در پاسخ به تصمیم آمریکا برای لغو بعضی از امتیازهای تجاری هند می تواند برای این کشور عواقب داشته باشد.

اخطار آمریکا به هند در مورد وضع تعرفه های گمرکی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری ان دی تی وی، مقامات هندی پیش از این اعلام نموده بودند که اگر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سخنان خود را در مورد خارج کردن هند از نظام عمومی ترجیحات (GSP) عملی کند، دهلی نو نیز در مقابل تعرفه های گمرکی متقابل برای 20 کالای آمریکایی وضع خواهد نمود.

از آنجا که هند به طور میانگین در حدود 5.6 میلیارد دلار کالا بدون احتساب حقوق گمرکی به آمریکا صادر می نماید، به عنوان بزرگ ترین کشور منطقه جنوب آسیا در دنیا به حساب می آید که از توافق برنامه نظام عمومی ترجیحات (GSP) منفعت می برد.

وزیر بازرگانی آمریکا تاکید نمود: هر زمانی که دولتی تصمیمی علیه یک دولت دیگر بگیرد، بدون شک این اقدام عواقبی خواهد داشت. ما معتقدیم بر اساس قوانین سازمان تجاری دنیای اقدام متقابل از سوی هند پسندیده نخواهد بود.

وی همچنین اضافه نمود که قوانین هند در مورد فروش اینترنتی کالا و همچنین طرح دهلی نو برای بومی سازی داده ها، فعالیت شرکت های آمریکایی را به صورت ناعادلانه تحت تاثیر قرار داده است. اما این رفتار ناعادلانه تا حدی تحمل خواهد شد و وظیفه ما به دست آوردن شرایط مساوی است.

آمریکا از طرح هند برای بومی ساختن داده ها و همچنین سیاست مالی دیجیتالی هند انتقاد نموده و آن را تبعیض آمیز و تحریف نماینده تجارت توصیف نموده است.

هند در حال حاضر به دنبال تصویب لایحه محافظت از اطلاعات و داده ها است. بر اساس این لایحه، شرکت های بین المللی مجبور خواهند شد تا اطلاعات حساس شهروندان هندی را به داخل این کشور انتقال دهند تا این داده ها در سرورهای داخلی هند نگاه داری گردد.

این لایحه شرکت های بین المللی را نگران ساخته است و آنها اعلام نموده اند که هزینه جمع آوری و مدیریت داده ها به صورت محلی قابل توجه خواهد بود.

بومی سازی اطلاعات به هند یاری خواهد نمود که در طول تحقیقات به داده های مورد نظر دسترسی راحت تری داشته باشد. شرکت های آمریکایی نگرانند که این تصمیم هند هزینه سرمایه گذاری در پروژه های این کشور را افزایش دهد زیرا آنها مجبور خواهند شد مراکز ذخیره سازی اطلاعات در هند ایجاد نمایند.

افزایش استفاده از سکوهای دیجیتالی در هند برای خرید و فعالیت های اجتماعی در هند، این کشور را به یک بازار جذاب برای شرکت های تکنولوژی تبدیل نموده است اما چند مورد در افشا شدن اطلاعات شخصی سبب شده است که هند قوانین سخت محافظت از اطلاعات تصویب کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در سه ماه پیش هند را از نظام عمومی ترجیحات خارج کرد.

بر اساس توافقنامه نظام عمومی ترجیحات بسیاری از کشورهای درحال توسعه فرصت می یابند تا با استفاده از مزیت تعرفه گمرکی صفر و یا ناچیز بر بعضی از اقلام صادراتی خود، اقتصادشان را بهبود بخشیده و از فقر خارج شوند.

آمریکا اعلام نموده که موازنه منفی تجاری با هند در سال 2017 به 27.3 میلیارد دلار رسیده است. این کشور به دنبال دسترسی بیشتر به بازار هند است.

تجارت دو جانبه هند و آمریکا گسترش یافته است. ارزش این تجارت از 64.5 میلیارد دلار در سال 2016-17 به74.5 میلیارد دلار در سال 2017-18 رسیده است. هند از جمله معدود کشورهایی است که دارای مازاد تجاری با آمریکا است. در سال 2017-18 مازاد تجاری هند با آمریکا به ارزش 21 میلیارد دلار برآورد شده است.

آساق**267**1600

منبع: ایرنا
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 28 دی 1398 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 4690

به "اخطار آمریکا به هند در مورد وضع تعرفه های گمرکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطار آمریکا به هند در مورد وضع تعرفه های گمرکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید