ادامه موضع گیری تند یکی از بنیانگذاران فیس بوک علیه زاکربرگ

به گزارش مجله سلو بلاگ، کریس هیوز، از بنیانگذاران فیس بوک که در کنار مارک زاکربرگ در ساختن این شبکه اجتماعی نقش داشته است، اخیرا نسبت به این شبکه اجتماعی موضع گیری هایی بسیار منفی دارد تا جایی که علیه این شرکت در سخنرانی های مختلفی حاضر می گردد.

ادامه موضع گیری تند یکی از بنیانگذاران فیس بوک علیه زاکربرگ

هیوز با مقامات دولتی و تنظیم کننده های قوانین ایالات متحده دیدار داشته است. کریس هیوز بنیانگذار فیس بوک خواستار تضعیف قدرت این غول شبکه های اجتماعی شده و مدتی است با مقامات دولتی و تنظیم کننده های دولتی که به دنبال تنظیم بازار قدرت شبکه های اجتماعی هستند صحبت می کند.

هیوز استدلال می کند که مدیر عامل فیس بوک، مارک زاکربرگ قدرتی بیش از حد دارد و تنظیم کنندگان قوانین باید شرکت های اینستاگرام و واتس اپ را از فیس بوک جدا کنند. افزون بر این ها هیوز در تلاش است از طریق لابیگری های متعدد با کمیسیون تجارت فدرال قوانین ضد تراست را در برابر فیس بوک تشدید کند.

وی جلساتی با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده داشته و در این جلسات، هیوز یک گزارش 39 صفحه ای را که حاوی نکاتی از فیس بوک بود با خود همراه برد. فیس بوک بلافاصله به این رفتارها واکنش نشان نداده است اما به نظر می رسد قصد ندارد واکنش خاصی داشته باشد درست مثل دفعات پیشین که در این زمینه با هیوز وارد جدل نشد.

بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری معتقدند هیوز به علت مشکلاتی که از گذشته با زاکربرگ دارد دست به این رفتارها میزند اما خود هیوز مدعی است که با هدف مبارزه با قدرت فیس بوک که به زودی از کنترل خارج می شود این کار را می کند.

،انتخاب

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 6586

به "ادامه موضع گیری تند یکی از بنیانگذاران فیس بوک علیه زاکربرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه موضع گیری تند یکی از بنیانگذاران فیس بوک علیه زاکربرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید