افرادی که کارت واکسن ندارند، بخوانند

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سیستم نو کنترل هوشمند کرونا از فردا (دوشنبه، 15 آذر) اجرایی می شود.

افرادی که کارت واکسن ندارند، بخوانند

به گزارش خبرنگاران، کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره جزئیات طرح محدودیت هوشمند از فردا (دوشنبه، 15 آذر) گفت: در ستاد ملی کرونا مقرر شد از فردا محدودیت ها با کارت واکسن صورت بگیرد، یعنی آن دسته از افرادی که کارت واکسن دریافت کردند، می توانند در محیط های سر بسته با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بر اساس اهمیت موضوعی و تعداد مراجعات حضور یابند.

او افزود: حضور افراد در مکان هایی مثل مدارس، سینماها، باشگاه ها و حمل و نقل بین جاده ای مثل هواپیما، اتوبوس و قطار باید در سامانه امید و با ارائه کارت واکسن انجام شود.

افرادی که اقدام به دریافت کارت واکسن کرونا خود نکرده اند، می توانند از سامانه salamat.gov این کارت را دریافت کنند و در محیط های تجمعی حضور داشته باشند.

او بیان نمود: افرادی که این کارت را دریافت نکرده اند برای حضور در مکان های عمومی باید تست پی سی آر دهند تا معین شود که فرد دچار بیماری نیست.

حیدری شرح داد: به اندازه تمام جمعیت کشور واکسن موجود است و امیدواریم آن دسته از افرادی که پیروز به دریافت واکسن نشده اند، سریعا اقدام کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، بیان نمود: قطعا پلیس با اشخاصی که کارت واکسن کرونا را جعل می کنند، برخورد خواهد کرد. تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 39517

به "افرادی که کارت واکسن ندارند، بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که کارت واکسن ندارند، بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید