افزایش معنادار ابتلای جوانان به کرونا

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران/خوزستان سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: ابتلای جوانان به ویژه افراد 25 تا 40 سال به کرونا افزایش معناداری پیدا نموده است که این مساله نشان می دهد بیماری به صورت گسترده ای منتشر شده است.

افزایش معنادار ابتلای جوانان به کرونا

دکتر مجتبی کلانتر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط ابتلا به کرونا در حوزه دانشکده علوم پزشکی شوشتر، اظهار کرد: متاسفانه بیماران سالمند بدحال در شوشتر داریم که این مساله نشان از پیشرفت بیماری است و در چند روز آینده مرگ و میر افزایش پیدا خواهد نمود.

وی با بیان اینکه پیش بینی شرایط در روزهای آینده سخت است، افزود: در سطح شهر، رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم مشاهده نمی گردد و مردم از ماسک استفاده نمی نمایند. از طرف دیگر نیز تجمعات، مراسمات عروسی و عزاداری در حال برگزاری است و این تجمعات باعث افزایش شیوع ویروس می گردد بنابراین فعلا بیماری در شهرستان شوشتر فروکش نمی کند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر توضیح داد: بیشتر، مبتلایان دارای بیماری زمینه ای و یا مسن، بدحال می شوند و 95 درصد کسانی که شرایط وخیم پیدا می نمایند، افراد سالمند هستند. در واقع کسانی که بالای 65 سال دارند معمولا به نوع شدید بیماری مبتلا می شوند و ممکن است جان خود را از دست بدهند.

کلانتر بیان نمود: در حال حاضر شاهد افزایش ابتلای جوانان به کرونا هستیم؛ ابتلای جوانان به ویژه افراد 25 تا 40 سال افزایش معناداری پیدا نموده است که این مساله نشان می دهد بیماری به صورت گسترده ای منتشر شده است.

وی افزود: بعضی افراد مبتلا بدون علامت هستند یا علامت خفیفی دارند و ممکن است برای نمونه گیری مراجعه ننمایند و همین مساله باعث گسترش بیماری می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 18719

به "افزایش معنادار ابتلای جوانان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش معنادار ابتلای جوانان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید