افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی کند

به گزارش مجله سلو بلاگ، وزیر راه و شهرسازی گفت: به نظر من افزایش سقف وام مسکن کمکی به ارتقاء توان خرید متقاضیان نمی کند و به همین دلیل ما مدل جدیدی را طراحی نموده ایم.

افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی کند

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی در بازدید شهر جدید پرند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوعاتی همچون افزایش رقم تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار مطرح می گردد، ولی آنچه مهم است این که باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: اگر بعضی تصور می نمایند افزایش وام مسکن به ارتقای توان خرید یاری می نماید، من اینگونه فکر نمی کنم. به همین دلیل به دنبال مدلی هستیم که مذاکرات آن با بانک مسکن در حال اجرا است.

وزیر راه و شهرسازی در تشریح این مدل اظهار کرد: در نظر داریم با خرید انبوه مصالح به وسیله سیستم اعتباری که مذاکرات آن با بانک در حال اجرا است، برای مصالح ساختمانی تخفیف بگیریم. از طرف دیگر به سازندگان مسکن اعتبار می دهیم تا در پهنه های تجاری که مزیت های سودآوری دارد، سرمایه گذاری نمایند. از این طریق مسکن را به قیمت تمام شده به مردم واگذار می نمایند، بدین طریق توان متقاضیان را افزایش می دهیم.

اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا بافت فرسوده در لایحه سال 1398 لحاظ نشده است، ادامه داد: مصوبه بافت فرسوده هم قانون خاص خود را دارد و هم از صندوق توسعه ملی برای آن منابع درنظر گرفته شده است. حالا اگر مرکز پژوهش ها این باور را دارد که بافت فرسوده ابتر می ماند، ما آن را پیگیری می کنیم.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2272

به "افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید