البرز گذر صنایع دستی ندارد

سرپرست معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی البرز از فعالیت سه و هزار و 500 هنرمند صنایع دستی در استان اطلاع داد.

البرز گذر صنایع دستی ندارد

علی عبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اظهار کرد: در شهرهایی مثل اصفهان، تهران و شیراز از گذشته مکان هایی با عنوان گذر صنایع دستی ایجاد شده تا هنرمندان با استقرار در این مکان ها هنر خود را عرضه و درآمدزایی داشته باشند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در خیابان ویلای تهران یا میدان نقش دنیا اصفهان اکثر فروشگاه ها به عرضه صنایع دستی اختصاص داده شده و ساکنان این شهرها و گردشگران می دانند که با مراجعه به این مکان ها می توانند صنایع دستی مورد نظر خود را خریداری نمایند.

وی با اشاره به اینکه از زمان استانی شدن البرز کوشش هایی برای ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی انجام شده، اضافه نمود: امیدوار بودیم مدیریت شهری مکانی را برای این کار در اختیار میراث فرهنگی قرار دهد ولی این اتفاق تا کنون نیفتاده است.

عبادی شرح داد: مکانی که بازارچه صنایع دستی در آن ایجاد می گردد باید به راحتی قابل دسترس و در مکان شناخته شده ای از شهر باشد تا مردم بتوانند با صرف زمان کمی به آن مراجعه و صنایع دستی مورد نظر خود را خریداری نمایند.

سرپرست معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی البرز گفت: به دنبال دریافت فضایی از مدیریت شهری هستیم تا با تخصیص اعتبار مناسب بازارچه دائمی صنایع دستی البرز را راه اندازی کنیم.

این مسئول در ادامه به حضور هنرمندان صنایع دستی استان در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی اشاره نمود و گفت: هنرمندان صنایع دستی استان در قالب 22 غرفه در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران شرکت نموده اند و تا 9 شهریور آثار خود را در معرض دید علاقه مندان قرار می دهند.

وی اضافه نمود: هنرمندان البرزی در رشته های مختلفی از جمله سفال سنتی، کاشی هفت رنگ، گیوه بافی، منبت، زیورآلات سنتی، معرق و هم جوشی شیشه در این نمایشگاه حضور دارند.

وی در خاتمه با اشاره به تعداد هنرمندان صنایع دستی استان گفت: در حال حاضر سه هزار و 500 هنرمند در قالب انفرادی و کارگاهی در رشته های مختلف صنایع دستی فعالیت دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 28 دی 1398 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 8583

به "البرز گذر صنایع دستی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البرز گذر صنایع دستی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید