انتقاد از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با ایران در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و مواد مخدر

مدیرکل کنسولی وزارت خارجه در دیدار همتای فنلاندی با تشریح سیاست های ایران در تعامل با مهاجران افغانستان و کوشش ها برای مقابله با قاچاق انسان و مواد مخدر، از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با جمهوری اسلامی انتقاد کرد.

انتقاد از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با ایران در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و مواد مخدر

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، پاسی تئومینن مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه فنلاند به همراه سفیر آن کشور در ایران دیروز (یکشنبه) با علی اصغر محمدی مدیرکل امور کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات ، طرفین علاوه بر آنالیز مسائل دوجانبه کنسولی بر توسعه همکاری های دو طرف از جمله در زمینه افزایش تسهیلات برای صدور ویزا، همکاری های علمی، دانشگاهی و گردشگری تاکید کردند.

گفتگو در مورد امور مهاجرتی، تسهیل آمد و شدهای مردمی با رعایت قوانین بین المللی نیز از دیگر موضوعات مورد گفتگو بود.

مدیرکل کنسولی وزارت خارجه کشورمان با تشریح سیاست های جمهوری اسلامی ایران در مورد نحوه تعامل با مهاجران افغانستان و کوشش های گسترده و فداکارانه برای مقابله با قاچاق انسان و مواد مخدر، از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با ایران انتقاد کرد.

روند دیجیتالی کردن خدمات کنسولی از جمله صدور ویزا و نحوه استفاده از تجربیات دو کشور در این زمینه و مراحل اجرایی کنوانسیون آپوستیل (تایید اسناد صادره از سوی دیگر دولت ها) از دیگر محورهای مورد گفتگو در این دیدار بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 28 دی 1398 شناسه مطلب: 9529

به "انتقاد از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با ایران در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و مواد مخدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از کوتاهی جامعه بین المللی در همکاری با ایران در زمینه مبارزه با قاچاق انسان و مواد مخدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید