انتقال هوایی قلب اهدایی از مشهد به تهران و پیوند موفقیت آمیز

به گزارش مجله سلو بلاگ، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از انتقال هوایی قلب اهدای از مشهد به تهران و پیوند موفقیت آمیز آن اطلاع داد.

انتقال هوایی قلب اهدایی از مشهد به تهران و پیوند موفقیت آمیز

به گزارش وزارت بهداشت، وی در بیان این ماجرا گفت: با همکاری تیم های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و ایران، فرد گیرنده و دهنده قلب شناسایی و با یاری سازمان اورژانس کشور و هوانیروز برای پیوند به تهران انتقال داده شد.

امیرحسام علیرضایی اضافه نمود: قلب این خانم 20 ساله از مشهد به تهران منتقل و در بیمارستان شهید رجایی به نوجوان 11 ساله با موفقیت پیوند زده شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که بیمار احتیاج ویژه ای برای ادامه حیات به قلب پیوندی داشت، پرواز راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح برای دریافت قلب، از تهران به سمت مشهد صورت گرفت و راس ساعت 11 و 30 دقیقه قلب اهدایی، پس از جداسازی به بیمارستان شهید رجایی تحویل داده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های معاونت درمان وزارت بهداشت اضافه نمود: بدین ترتیب قلب جوان 20 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگر وی به یک بیمار نوجوان که از نارسایی شدید قلبی در رنج بود پیوند زده شد.

علیرضایی اضافه نمود: کبد و کلیه های این فرد در مشهد به دیگر بیماران احتیاجمند پیوند زده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 50606

به "انتقال هوایی قلب اهدایی از مشهد به تهران و پیوند موفقیت آمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال هوایی قلب اهدایی از مشهد به تهران و پیوند موفقیت آمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید