بشار اسد: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم

به گزارش مجله سلو بلاگ، رئیس جمهور سوریه در سخنانی تأکید کرد: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم.، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه امروز پنجشنبه با فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق دیدار و تبادل نظر کرد.بر اساس این گزارش، بشار اسد در جریان این دیدار به حمله ترکیه به شمال و شمال شرق این کشور واکنش نشان داد.وی حمله ترکیه به شمال و شمال شرق سوریه را به شدت محکوم کرد.

بشار اسد: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم

اسد در این خصوص گفت: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم.وی در این دیدار تأکید کرد: از تمامی ابزارهای مشروع برای مقابله با متجاوزان ترکیه استفاده خواهیم کرد.

رئیس جمهور سوریه همچنین تأکید کرد: تجاوز جنایتکارانه ترکیه به شمال سوریه هرچند که با شعارهای دروغین صورت گرفته است اما هدف آن تحقق اطماع اردوغان است.

اسد همچنین ادامه داد: این جنگ و تجاوز آشکار علیه حاکمیت ملی سوریه را دمشق پیشتر بارها و در مناطق مختلف به تروریست هایِ مزدور وابسته به ترکیه پاسخ داده است و اکنون نیز با بهره برداری از تمامی ابزارهای مشروع، این تجاوز را به آنکارا پاسخ می دهد.

در جریان این دیدار فالح الفیاض پیغامی را از سوی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تسلیم رئیس جمهور سوریه کرد.

طبق اعلام رسانه های عرب زبان، پیغام عادی عبدالمهدی درباره راه های تقویت روابط دوجانبه و ارتقای هماهنگی موجود بین دو کشور به بالاترین سطح ممکن و زمینه هایی است که مسائل مبارزه با تروریسم و امنیت مرزها را شامل می گردد.

نخست وزیر عراق در این پیغام همچنین خواهان همکاری مالی و گشایش گذرگاه های مرزی بین سوریه و عراق شده است.

،مهر

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9650

به "بشار اسد: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: با تمامی ابزارهای مشروع به تجاوز ترکیه پاسخ می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید