بومی سازی طرح کمک گران زندگی در خراسان جنوبی

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح کمک گران زندگی در خراسان جنوبی، گفت: طرح کمک گران زندگی برای نخستین بار در کشور در خراسان جنوبی بومی سازی شد.

بومی سازی طرح کمک گران زندگی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدرضا حسنی مقدم، امروز پنج شنبه 5 دی، در کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد با اشاره به استقبال از طرح های نهادها، اظهار کرد: تا به امروز اقدامات خوبی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: طرح کمک گران زندگی نقطه به نقطه دنبال کار است و همه دستگاه ها در این طرح باید پای کار بیایند.

به گزارش ایسنا، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی اعلام کرد: 45 طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 370 میلیون ریال توسط سمن ها و اعضای شورا ارائه شده است.

ضرورت تدوین اطلس اعتیاد در خراسان جنوبی

سید مصطفی حسینی، نماینده سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی نیز در این جلسه گزارشی از فرایند برنامه ها ارائه داد و گفت: طرح کمک گران زندگی براساس نظریات اجتماعی مختلف تدوین شده، حاصل مطالعه بوده و می تواند شروع خوبی در سازمان ها باشد.

وی با بیان اینکه در این طرح اصل اساسی بر مشارکت گسترده مردم است، اضافه کرد: خراسان جنوبی تنها استانی است که طرح بومی کمک گران زندگی را ارائه نموده است.

نماینده سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی با تاکید بر تدوین اطلس اعتیاد در استان، توضیح داد: اگر این اطلس تدوین گردد، می تواند راهبرد ما و جهت ما را در مبارزه با اعتیاد روشن سازد.

حسینی با اشاره به اینکه تا به امروز بودجه ای از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر برای سازمان های مردم نهاد واریز نشده است، اظهار کرد: در راستای بومی سازی برنامه ها، کیفی سازی مراکز درمانی استان را انجام داده ایم.

وی اعلام کرد: اگر سازمان های مردم نهاد به کار تولیدی ورود پیدا نمایند و حنمایت شوند، اقدام بزرگی در این بخش صورت خواهد پذیرفت.

نماینده سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی یادآور شد: در حوزه سازمان های مردم نهاد 36 طرح را پیشنهاد داده ایم و 45 هزار و 320 نفر ـ ساعت برنامه خواهیم داشت که بیشتر آن ها در حوزه فرهنگی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 11759

به "بومی سازی طرح کمک گران زندگی در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی طرح کمک گران زندگی در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید