تاج: درباره فوتسال در هیئت رئیسه فدراسیون تصمیم گیری می گردد، امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال بهتر بچرخد

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، درباره کناره گیری محمدحسن انصاری فرد از ریاست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت که این موضوع در هیئت رئیسه فدراسیون آنالیز می گردد.

تاج: درباره فوتسال در هیئت رئیسه فدراسیون تصمیم گیری می گردد، امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال بهتر بچرخد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در گفت و گویی درباره موضوعات مختلف، شرحاتی ارائه کرد که متن این گفت وگو به شرح زیر است:

از جلسه با وزیر ورزش و جوانان شروع کنیم. محور این نشست چه بود؟

نشست خوبی با سلطانی فر داشتیم. در این نشست که صالحی امیری و کریمی (رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور) هم در آن حضور داشتند، وضعیت استادیوم هایی که قرار است در آن فصل جدید لیگ برتر برگزار گردد، مورد آنالیز و تحلیل نهاده شد. باید از پیگیری و همراهی ویژه وزیر ورزش و جوانان و همچنین کوشش های ادارات کل ورزش و جوانان، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و باشگاه ها تشکر کنم که در این جهت، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را کمک رساندند .

خوشبختانه روز گذشته (سه شنبه) رئیس سازمان لیگ هم گزارش مبسوطی درباره آخرین وضعیت استادیوم ها به جامعه فوتبال ارائه کرد. ارزیابی کلی من از کوشش های اجرا شده در جهت تحقق الزامات مدنظر در استادیوم ها مثبت است. طبق برنامه، مسابقات لیگ برتر در استادیوم هایی که حائز شرایط برگزاری هستند، انجام می گردد. در نهایت امیدوارم مردم علاقه مند، شاهد یک لیگ پویا، جذاب و به یادماندنی باشند .

از تیم ملی چه خبر؟ در روزهای اخیر خبرهای نگران کننده ای شنیده شد.

در فدراسیون فوتبال با افتخار برای شادی دل مردم عزیزمان کار می کنیم. حتماً می دانید تیم ملی فوتبال، تیم امید، تیم های جوانان و نوجوانان و تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی تا انتها سال در رقابت های مهمی به میدان خواهند رفت . روشن است که آماده سازی و پشتیبانی این تیم ها، فرآیند خاص خود را می طلبد و شکی نیست که در شرایط تحریم های ناعادلانه، فدراسیون فوتبال می بایست پول های خود در فیفا و همچنین سایر منابع درآمدی را احیا کند . این جهتی است که حتماً فدراسیون کوشش خواهد نمود تا با بهره بردن از تمام ظرفیت ها در جهت پشتیبانی از تیم های ملی گام بردارد.

بدون شک رقبای ما در سطح قاره در حال برنامه ریزی گسترده هستند و برای تکرار موفقیت های گذشته نیازمند کار دوچندان هستیم . من به رغم تمام تنگناها امیدوارم فوتبال ملی ما در همه رده ها در جهت موفقیت گام بردارد .

به صورت معین تر، مباحثی درباره قرارداد مارک ویلموتس و تعهدات فدراسیون فوتبال مطرح است. در این باره چه نظری دارید؟

نگرانی در جهت تحقق تعهدات به یک مربی خارجی، از جمله دغدغه های اصلی من و همکارانم در فدراسیون است. ما هر روز این موضوع را از طرق مختلف پیگیری می کنیم و این روند تا حصول نتیجه ادامه دارد. با ویلموتس در تماس مداوم هستیم. به هرحال مربیانی چون او و سایر مربیان خارجی که اکنون در فوتبال ما فعالیت دارند، شاید تجربه اینچنینی نداشته باشند. لذا این موضوع کار مدیران را سخت تر می نماید.

با این حال ما شرایط را برای ویلموتس شرح داده ایم و این موضوع را که کوشش های گسترده فدراسیون جهت اجرای تعهدات همچنان ادامه دارد، به او خاطرنشان کردیم. امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال به طور کلی بهتر بچرخد و در این راستا خوشحالم که با تشکیل سازمان مالی، گام های اولیه بلندی برداشته شده است تا فدراسیون به حقوق خود برسد و جهت درآمدزایی تقویت گردد.

درباره انصاری فرد و کناره گیری او چه نظری دارید؟

انصاری فرد از جمله بزرگان فوتبال و فوتسال است که زحمات زیادی در این عرصه کشیده. من بابت همه کوشش ها از او تشکر می کنم، اما درباره موضوع فوتسال در هیئت رئیسه تصمیم گیری خواهد شد.

به دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه های آسیا حضور خواهید یافت. برنامه این سفر چگونه است؟

در حاشیه حضور در روزهای انتهای این رقابت ها، برگزاری چند جلسه هم هماهنگ شده است.کاملاً روشن است که سطح فوتسال در آسیا پیشرفت زیادی نموده و نمایندگان کشورمان با علم به این موضوع در میدان حاضر خواهند شد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 دی 1398 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7199

به "تاج: درباره فوتسال در هیئت رئیسه فدراسیون تصمیم گیری می گردد، امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال بهتر بچرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج: درباره فوتسال در هیئت رئیسه فدراسیون تصمیم گیری می گردد، امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال بهتر بچرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید