تحریم های جدید آمریکایی در راه است

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران : الیوت آبرامز، نماینده دولت آمریکا در امور ایران گفته دولت کشورش این ماه تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال خواهد نمود.

تحریم های جدید آمریکایی در راه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس،الیوت آبرامز گفت: شاهد اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران در ماه جاری خواهید بود. این تحریم ها تا زمانی که ایران با ایالات متحده توافق کند پابرجا خواهند بود.

دولت آمریکا در راستای اهداف خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی اسلامی ایران و پیشبرد جنگ اقتصادی علیه این کشور تحریم هایی را به بهانه های مختلف وضع نموده است. واشنگتن شرکت های آمریکایی و شرکت های مستقر در کشورهای ثالث را به تبعیت از این تحریم ها ملزم می نماید.

دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه داری آمریکا ایجاد شده مرکز طراحی جنگ اقتصادی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست های کلان واشنگتن به شمار می رود.

دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی مأموریت ادعایی خود را اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین اقتصادی تروریسم در سطح داخلی و بین المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در مورد مبارزه با شبکه های پولشویی و تأمین اقتصادی تروریسم اعلام می نماید.

یکی از مهم ترین اهداف و محورهای فعالیت دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی را راهنمایی جنگ اقتصادی علیه ایران، ضربه زدن به گروه های محور مقاومت و تبدیل کردن نظام اقتصادی آمریکا به یک اهرم فشار علیه اقتصاد کشورهای ناهمسو با این کشور تشکیل می دهند.

سی ان ان در گزارشی در سال 2010 دفتر تروریسم و اطلاعات اقتصادی را اتاق جنگ ساکت علیه ایران توصیف نموده و درباره آن نوشته است: آنها در واقع، مسئول فلج کردن اقتصاد ایران هستند. سی ان ان نوشته فعالیت های این دفتر معمولا بدون جار و جنجال انجام می شوند اما اثرگذار هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 23703

به "تحریم های جدید آمریکایی در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های جدید آمریکایی در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید