حریری: تشکیل دولت سخت است اما محال نیست، درباره آوارگان با روسیه همکاری می کنیم

به گزارش مجله سلو بلاگ، نخست وزیر مکلف لبنان تأکید کرد که اگر دولت به زودی تشکیل نشود اسامی کسانی را که در روند تشکیل دولت کارشکنی می نمایند، اعلام خواهد داد.

حریری: تشکیل دولت سخت است اما محال نیست، درباره آوارگان با روسیه همکاری می کنیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از العهد، سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان در انتها نشست فراکسیون جریان المستقبل در پارلمان گفت: من به عنوان نخست وزیر مکلف اختیارات خود و آنچه در قانون اساسی در این باره وجود دارد را به خوبی می دانم و بر همین اساس رفتار می کنم و هر گروه سیاسی اگر ملاحظاتی دارد آن اعلام کند.

وی گفت: هیچ کسی نمی تواند برای من مهلت معین کند به جز آنچه که در قانون اساسی آمده است. اینکه یک وزیر می خواهد شرح و شرح قانونی برای من بنویسد من به آن اهمیتی نمی دهم وگرنه دچار سرگردانی و آشوب خواهیم شد. من نخست وزیر مکلف هستم و باقی خواهم ماند و من کسی هستم که با همکاری رئیس جمهور دولت را تشکیل خواهم داد.

حریری اضافه کرد: مسئولیت تسریع در تشکیل دولت مسئولیت تمامی طرف ها برای ممانعت از وخامت اوضاع اقتصادی در کشور است. اگر دولت به زودی تشکیل نگردد من مجبورم اسامی کسانی را که در روند تشکیل دولت کارشکنی می نمایند اعلام کنم.

وی فاش کرد که تماس تفلنی با میشل عون، رئیس جمهور لبنان داشته و با انجام برخی تماس ها درباره پرونده تشکیل دولت توافق نموده اند. حریری قرار است طی چند روز آینده با عون و گروه های سیاسی دیداری داشته باشد.

حریری گفت: دشوارهایی درباره تشکیل دولت وجود دارد اما تشکیل دولت محال نیست و ما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که در آن همگی از سهمیه های وزارتی خود اطلاع دارند. مسئله مهم این است که کسی احساس نکند که بازنده است.

وی درباره اینکه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تشکیل دولت را به دادگاه بین المللی ربط داده، گفت: موضوع تشکیل دولت رابطه ای با هیچ مسئله ای ندارد. موضع حزب الله نسبت به دادگاه بین المللی تغییری ننموده است و اظهارات سید حسن نصرالله در این باره چیز جدیدی نیست.

حریری به اهمیت هماهنگی برای موفقیت طرح روسیه درباره آوارگان سوری اشاره نمود و گفت: ما باید با طرح آن ها درباره روس ها همکاری کنیم و این وظیفه ماست. ما می خواهیم آوارگان به کشورشان بازگردند اما همه می دانند که هیچ کسی از جامعه بین الملل آماده این نیست که یک سکه برای تحقق این هدف بپردازد. حتی روس ها هم نتوانستند بدون کمک سازمان ملل آوارگان را به مناطقشان بازگردانند. این مسئله باید به همکاری تمامی اعضای جامعه بین الملل حل گردد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 411

به "حریری: تشکیل دولت سخت است اما محال نیست، درباره آوارگان با روسیه همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریری: تشکیل دولت سخت است اما محال نیست، درباره آوارگان با روسیه همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید