خبرنگاران تنش های پاکستان و هند مانع همکاری در دوارن کرونا نشد

به گزارش مجله سلو بلاگ، اسلام آباد - خبرنگاران - پاکستان و هند از یک سال گذشته به دلیل تشدید اختلاف ها در پایین ترین سطح روابط دوجانبه دیپلماتیک، سیاسی و اقتصادی را تجربه می کنند اما این شرایط جلودار همکاری مشترک در دوران شیوع ویروس کرونا نشد و گزارش ها حاکی از بازگرداندن ده ها پاکستانی از هند است.

خبرنگاران تنش های پاکستان و هند مانع همکاری در دوارن کرونا نشد

شیوع کرونا در پاکستان و هند به عنوان دو رقیب سنتی شبه قاره، باعث مسائل فراوانی برای مردم به ویژه قشر آسیب پذیر، افزایش گرسنگی و ضررهای اقتصادی شده است و این اوضاع همزمان با اجرای قرنطینه و طرح فاصله گذاری اجتماعی سخت تر شده است.

دولت پاکستان در دوران شیوع کرونا برای بازگرداندن اتباع خود در هند با دولت این کشور در ارتباط بوده و امروز (پنجشنبه) 41 پاکستانی که با ویزا زیارتی، گردشگری و پزشکی به هند سفر کرده و به دلیل اجرای طرح قرنطینه سرگردان شده بودند، به رغم بسته بودن گذرگاه مشترک مرزی، به پاکستان بازگشتند.

وزارت امور خارجه پاکستان اظهار داشت که این کشور با دولت دهلی نو در تماس است و همکاری های دو کشور برای بازگرداندن 145 پاکستانی دیگر از هند ادامه خواهد یافت.

تنش های فعلی میان اسلام آباد و دهلی نو مانع اصلی در بهبود روابط دو کشور و یا همکاری در دیگر زمینه ها محسوب می شود اما این شرایط جلودار اقدامات پاکستان و هند برای رسیدگی به اوضاع حاکم ناشی از کرونا و تضمین سلامت مردمان یکدیگر نشده است.

عملیات هوایی هند در خاک پاکستان در اسفندماه 97، سرنگونی دو فروند جنگنده هندی توسط پاکستان، حادثه تروریستی بهمن ماه 97 در منطقه پولواما علیه نیروهای هندی، لغو امتیازات ویژه منطقه جامو کشمیر از سوی دهلی و تصویب قانون اعطای شهروندی در هند، از جمله تنش های سیاسی، دیپلماتیک و نظامی اخیر میان دو کشور به شمار می رود.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15380

به "خبرنگاران تنش های پاکستان و هند مانع همکاری در دوارن کرونا نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تنش های پاکستان و هند مانع همکاری در دوارن کرونا نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید