دانشگاه آزاد ماکو باید در جهت تکمیل رسالت بین المللی شدن قدم بردارد

به گزارش مجله سلو بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان منطقه آزاد ماکو زمینه پیشرفت و توسعه را فراهم خواهد نمود.

دانشگاه آزاد ماکو باید در جهت تکمیل رسالت بین المللی شدن قدم بردارد

محمد مهدی طهرانچی امروز 17 شهریور در آیین امضای دو تفاهم نامه فرهنگی و علمی دانشگاه آزاد کشور با منطقه آزاد ماکو که در سالن اجتماعات منطقه آزاد ماکو ترتیب یافت، با اشاره به اینکه سند آمایش و نقشه راه همکاری های تنگاتنگ دانشگاه آزاد و سازمان منطقه آزاد ماکو به وسیله کارگروه ویژه ای تا سه ماه آینده تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی بعلاوه با تاکید براینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید بازوی پیشرفت و توسعه منطقه آزاد ماکو باشد اضافه نمود: هر اقدامی که در آموزش عالی و دانشگاهی منطقه انجام می شود، باید پیوست منطقه آزاد داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، در ادامه با بیان اینکه درک درست از تحولات اجتماعی و مالی منطقه باید در دانشگاه آنالیز و ارزیابی شود اضافه نمود: دانشگاه های آزاد اسلامی در منطقه ها آزاد، سند آمایشی ویژه منطقه ها آزاد را داشته باشند.

طهرانچی بعلاوه با اشاره بر اینکه در منطقه آزاد ماکو باید دانشگاه آزاد اسلامی چرخش تحول آفرین را اجرا کند و از نقش اساتید آذربایجانی، ترکیه ای و ایرانی بهره جسته شود اضافه نمود: دانشگاه آزاد باید ماموریت گرایی زمینه محور پیدا کند و به یک واحد حل مسائل منطقه و پیشران تعالی و پیشرفت در سطوح محلی شود.

وی اضافه نمود: دانشگاه آزاد واحد ماکو باید در جهت تکمیل رسالت بین المللی شدن قدم بردارد و با الگو گیری از دانش کشورهای پیروز در رسیدن به استانداردهای جهانی توسعه نقش ویژه ای داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد کشور بالا بردن فرهنگ کار در منطقه را ازرسالت های این دانشگاه دانست و اعلام کرد: تربیت نیروی ماهر و کارآفرین و هم تعلیم نیروی متخصص واحدهای صنعتی بعلاوه ایجاد عایدی و مطالعه در بخش فرصتهای منطقه آزاد ماکو در سند آمایش منطقه لحاظ می شود.

محمد رضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو هم با اشاره به اینکه انتظارمی رود، دانشگاه آزاد اسلامی با تعلیم و تربیت نیروی ماهر، نیروی انسانی مورد احتیاج صنایع منطقه را تعلیم و تأمین نماید اضافه نمود: توسعه همه جانبه منطقه در سایه اقدامات نیروی ماهر و دانشمند صورت خواهد گرفت.

محمدرضا عبدالرحیمی با تشریح کسب و کارهای محوری پنجگانه منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: از سال 92 تا کنون 38 هزار میلیارد ریال در منطقه سرمایه گذاری اجرا شده است و سرمایه گذاری های خارجی چشم گیری از جمله نیروگاه و دیگر صنایع هم در این منطقه اجرا شده است.

وی درادامه با بیان اینکه دانشگاه با یافته های علمی و نرم افزاری می تواند در حوزه ارتقای بهره وری در کسب و کارهای مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، حمل و نقل و ترانزیت و گردشگری و معدن نقش ویژه ای ایفا نمایند.

عبدالرحیمی با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو در گام های اول توسعه است، ادامه داد: خواسته فعالان مالی و مردم پایبندی حاکمیت به قوانین و مقررات خاص منطقه ها آزاد است و با تثبیت اقتصاد کلان کشور، منطقه ها آزاد در جهت صحیح خود قرار خواهند گرفت.

وی اضافه نمود: در احکام دائمی برنامه توسعه منطقه ها آزاد، اجازه شکل گیری دانشگاه های بین المللی به وسیله دانشگاه های داخلی و مشارکت با دانشگاه های بین المللی داده شده و باید از این جواز حداکثر استفاده را برد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه با ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی با مشارکت دانشگاه های خارجی می توان از مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در کشورهای دیگرجلوگیری کرد، اضافه نمود: یک واحد بین الملل در یک تعامل بین المللی با دانشگاه های معتبر خارجی می تواند امکان تعریف دوره های آکادمیک مورد تقاضای کشور را تامین نماید.

وی گفت: دانشگاه به اسم مرکز فراوری فکر و تحقیق و پژوهش باید یاری رسان دستگاه های اجرایی باشد وبعلاوه با تعامل بیشتر با واحدهای صنعتی و فراوریی برای تقویت نیروی انسانی ماهر این واحدها به صورت آکادمیک و یا دوره های ضمن خدمت گام های موثری بردارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو خواهان ارتباط موثر دانشگاه با واحدهای فراوریی منطقه شد و ادامه داد: سازمان منطقه آزاد ماکو با ایجاد مدرسه عالی مهارتی با همکاری دانشگاه آزاد مصمم است تا از ظرفیت های دانشگاهی برای تربیت و تامین نیروی انسانی ماهراستفاده نماید.

وی ایجاد آزمایشگاه غذا و داروی منطقه را هم بسیار مهم ارزیابی کرد و تاکید نمود: چشم اندازی که برای این آزمایشگاه پیش بینی می شود این است که درآینده به آزمایشگاه مرجع غذا و داروی شمالغرب کشور و حتی فرا منطقه ای تبدیل شود.

به گزارش خبرنگاران، در حضور یک روزه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در ماکو 2 تفاهم نامه ایجاد آزمایشگاه غذا و دارو و تأسیس مدرسه عالی مهارتی و مشاوره شغلی بین منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو و دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه آزاد ماکو با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور به امضاء رسید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 35793

به "دانشگاه آزاد ماکو باید در جهت تکمیل رسالت بین المللی شدن قدم بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد ماکو باید در جهت تکمیل رسالت بین المللی شدن قدم بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید