دانش علوم شناختی با همکاری بیش از 40 مرکز توسعه یافت

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرگزاری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی همیشه می کوشد با حمایت از طرح های پژوهشی محققان و متخصصان فرصت ها و بسترهای لازم را برای ارتقای حوزه های شناختی در کشور فراهم کند تا با تأمین نیازهای این حوزه در داخل جهت دستیابی به خودکفایی و کاهش وابستگی ها هموار گردد.

دانش علوم شناختی با همکاری بیش از 40 مرکز توسعه یافت

در این راستا ستاد علوم شناختی معاونت علمی راهبرد حمایتی از طرح های پژوهشی را با روینمودهای هدفمند و دارای نتایج و دستاوردهای تعیین پیگیری می نماید تا با استفاده از دانش بومی زمینه برای پیشگیری و تسهیل باز توانی و درمان بیماری ها و نیز ابداعات در بخش فناوری های علوم شناختی در کشورمان مهیا گردد.

حمایت از انتشار طرح های پژوهشی علوم شناختی با انتشار 9 فراخوان

در این زمینه ستاد برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و پیشبرد اجرای طرح های تحقیقاتی در حال حاضر با بیش از 40 مرکز دانشگاهی در استان های مختلف کشور همکاری و مشارکت دارد. همچنین ستاد چتر حمایتی محققان و دانش پژوهان حوزه علوم شناختی را با انتشار 9 مرحله فراخوان گسترش داد. بر این اساس تا کنون بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی کشور از حمایت های ستاد برخوردار شد.

همچنین در راستای فراخوان طرح های پژوهشی و حمایت از اساتید در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، محققانی که به شیوه های مختلف در طرح های علوم شناختی مشارکت یا همکاری دارند از حمایت های ستاد برخوردار خواهند شد تا از این طریق نسبت به انتقال تجربیات و یافته های علمی و نیز افزایش همکاری های متقابل اقدامات مفیدی در حوزه علوم شناختی صورت پذیرد. در حال حاضر طرح های متعددی در زمینه نگاشت مغز، ایمپلنت های مغزی، ارتباط بین مغز و ماشین و سایر حوزه ها در حال انجام است که نشانگر کسب پیشرفت های علمی و تحقیقاتی گسترده در علوم شناختی است.

اعتمادسازی میان محققان و نخبگان

ستاد برای تسهیل در امر ارائه طرح های پژوهشی توسط محققان، ساختار ثبت طرح های پیشنهادی را بر اساس تجربه های فراخوان طرح های پژوهشی ستاد و الگوهای معتبر بین المللی، استاندارسازی و به روز رسانی نموده است. این ساختار به گونه ای طراحی و تنظیم شده است که پژوهشگر بتواند طرح پیشنهادی خود را به اختصار ولی به طور کامل و با دقت زیاد که قابل ارزیابی کمی و دقیق باشد، ارائه کند. ساختار جدید ثبت طرح پژوهشی پیشنهادی علاوه بر ارتقای کیفیت داوری، ارائه پیشنهاد طرح برای پژوهشگر را نیز آسان می نماید و زمینه برای بازبینی، مطالعه و آنالیز دقیق طرح در کمیته داروی را سرعت می بخشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 4015

به "دانش علوم شناختی با همکاری بیش از 40 مرکز توسعه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش علوم شناختی با همکاری بیش از 40 مرکز توسعه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید