سازمان جهانی بهداشت: هیچ واکسنی پیش از ثابت شدن بی خطر و موثر بودن تایید نخواهد شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، گرچه روسیه و چین استفاده از واکسن های تجربی شان را پیش از پایان بررسی های نهایی شروع کرده اند، رئیس سازمان جهانی بهداشت می گوید این سازمان هیچ واکسنی را پیش از آنکه بی خطر و موثر بودن آن ثابت شده باشد، تایید نمی کند.

سازمان جهانی بهداشت: هیچ واکسنی پیش از ثابت شدن بی خطر و موثر بودن تایید نخواهد شد

به گزارش خبرنگاران تدروس آدهانوم قبریسوس روز جمعه 14 شهریور گفت واکسن ها برای دهه ها با موفقیت برای پیشگیری از بیماری های واگیر استفاده شده اند و باعث ریشه کنی بیماری آبله و به آستانه حذف رساندن بیماری فلج اطفال شده اند.

او افزود: مایلم به مردم اطمینان دهم که سازمان جهانی بهداشت واکسنی را که موثر و بی خطر نباشد، تایید نخواهد کرد.

تدروس همچنین به واکسن به تازگی تولید شده ضد ویروس ابولا اشاره کرد که به خاتمه دادن شیوع اخیر این ویروس مرگبار در کشور آفریقایی کنگو کمک کرد.

تدروس به افرادی که مخالف واکسیناسیون هستند، خودشان در این باره تحقیق کنند.

او گفت: جنبش ضد واکسن می تواند روایت هایی را برای مبارزه با واکسن ها بسازد، اما بررسی سابقه واکسن ها اعتبار آنها را نشان می دهند و مردم نباید در این باره سردرگم شوند.

او به خصوص از والدین خواست که خودشان در این باره تحقیق کنند که چگونه استفاده از واکسن ها برای پیشگیری از بیماری ها واگیر توانست مرگ ومیر بچه ها زیر پنج سال را کاهش و جان آنها را نجات دهد.

هفته پیش بریتانیا خاطرنشان کرد دارد مقدمات تجدیدنظر در قوانینش را فراهم می کند تا امکان استفاده از هر واکسن موثر ضد کرونا را پیش از دریافت مجوز کامل فراهم کند.

روسیه در ماه اوت با مجوز دادن به یک واکسن که فقط بر روی چند ده نفر آزمایش شده بود، به نخستین کشوری بدل شده که به یک واکسن ضد بیماری کووید-19 ناشی از کروناویروس جدید مجوز داده است.

دانشمندان روسی تازه روز جمعه داده های مربوط به بررسی های اولیه درباره بی خطر بودن و ایمنی زایی این واکسن را منتشر کردند، اما کارشناسان می گویند هنوز هنوز ثابت نشده است که این واکسن واقعا باعث پیشگیری از عفونت ویروس کرونا می شود.

واکسن روسی که اسپوتنیک V نامیده شده است، اکنون در حال آزمایش بر روی حدود 40000 نفر است و به طور موازی برای واکسیناسیون کارکنان کلیدی مانند پزشکان و آموزگاران به کار می رود و از جمله به یکی از دختران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور تزریق شده است.

از طرف دیگر گزارش شده است که چین هم واکسیناسیون برخی از گروه های پرخطر را با استفاده از یکی از واکسن های تجربی اش آغاز کرده است، در حالیکه بررسی های بزرگ مرحله نهایی درباره آن در حال انجام است.

رئیس مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های چین در ماه ژوئیه (تیر) خاطرنشان کرد که خودش واکسن کرونا را دریافت کرده است، اما توضیح نداد که این تزریق واکسن بخشی از یک کارآزمایی بالینی بوده است یا نه.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 22038

به "سازمان جهانی بهداشت: هیچ واکسنی پیش از ثابت شدن بی خطر و موثر بودن تایید نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: هیچ واکسنی پیش از ثابت شدن بی خطر و موثر بودن تایید نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید