سازمان جهانی بهداشت: کرونا 10 برابر مرگبارتر از آنفلونزاست

به گزارش مجله سلو بلاگ، تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت، در این باره گفت: داده های جمع آوری شده از چندین کشور به ما تصویری واضح تر از این ویروس، رفتارش و نحوه متوقف ساختن اش می دهد. ما می دانیم که کووید 19 به سرعت منتشر می شود و می دانیم که کشنده نیز هست: 10 برابر بیشتر از ویروسی که موجب همه گیری آنفولانزا در سال 2009 شد.

سازمان جهانی بهداشت: کرونا 10 برابر مرگبارتر از آنفلونزاست

به گزارش یورونیوز، این مقام مسئول اضافه نموده است با توجه به سرعت انتشار ویروس کرونا، اقدامات کنترلی وضع شده برای مقابله با گسترش بیماری از جمله قرنطینه در شهر ها باید به آهستگی برداشته شوند. در عین حال که نباید اقدامات بهداشتی عمومی و ردیابی ناقلان و مبتلایان کنار گذاشته گردد.

این اظهارات در حالی بیان می گردد که پیشتر گزارش شده بود کشور هایی نظیر آلمان با کاهش آمار مبتلایان درصدد بازنگری موقت در مقررات سخت گیرانه قرنطینه در شهر ها هستند.

در بیانیه سازمان دنیای بهداشت همچنین آمده است که رسیدن به یک واکسن مطمئن و کارآمد و توزیع سراسری آن برای توقف کامل سرایت ویروس کرونا لازم است و تا آن موقع خطر گردش این ویروس در جوامع ادامه خواهد یافت.

شمار مبتلایان به بیماری کووید-19در دنیا به مرز 2میلیون نفر رسیده است و این بیماری واگیردار تا بامداد دوشنبه 13 آوریل بیش از 114 هزار قربانی بر جای گذاشته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15279

به "سازمان جهانی بهداشت: کرونا 10 برابر مرگبارتر از آنفلونزاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کرونا 10 برابر مرگبارتر از آنفلونزاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید