سهامداران عدالت چگونه از ارزش سهام خود آگاه شوند؟

به گزارش مجله سلو بلاگ، سازمان خصوصی سازی با اعلام این که وراث سهام عدالت منتظر اطلاعیه های سپرده گذاری مرکزی باشند، روش اطلاع یافتن از ارزش و ترکیب دارایی سهام عدالت مشمولان را بیان نمود.

سهامداران عدالت چگونه از ارزش سهام خود آگاه شوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) خاطرنشان کرد: 2 میلیون و 500 هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه های این شرکت در خصوص انتقال سهام عدالت اموات باشند.

در اطلاعیه این شرکت آمده است: سمات در کوشش است تا در گام دوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، شرایط انتقال سهام عدالت متوفیان را به وسیله الکترونیکی فراهم کند.

در همین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال اجرا تست های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه های این شرکت هستند، تا تمامی فرایندهای انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری انجام گردد.

از روز دهم خردادماه 1399، سهام 46 میلیون و 500 هزار نفر مشمولان سهام عدالت آزاد سازی شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد و بازار سرمایه ایران رقم بخورد.

تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از شرایط دارایی خود در 36 شرکت بورسی و فرابورسی آگاه شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند. از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هم وطنان بر بنگاه های مالی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 18069

به "سهامداران عدالت چگونه از ارزش سهام خود آگاه شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهامداران عدالت چگونه از ارزش سهام خود آگاه شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید