سومین سالگرد تاسیس نوجوانانه روزنامه جام جم ، در اینجا نوجوانان قلم می زنند

به گزارش مجله سلو بلاگ، کارگاه انتقال تجربه با حضور مهدی تهرانی و علیرضا محمودی در فرهنگسرای رازی برگزار گردید.

سومین سالگرد تاسیس نوجوانانه روزنامه جام جم ، در اینجا نوجوانان قلم می زنند

چهارشنبه پنجم بهمن ماه، فرهنگسرای رازی میزبان نشستی صمیمانه با حضور مهدی تهرانی و علیرضا محمودی از پیشکسوتان مطبوعات و فعالان حوزه نقد فیلم، و جمعی از نوجوانان عضو تحریریه نوجوانه جام جم بود.

به گزارش خبرنگاران، این نشست، از سلسه کارگاه های ویژه نوجوانان اهل قلم در ایام سالگرد تاسیس ضمیمه نوجوانه روزنامه جام جم بود.

تحریریه نوجوانانه در جشن سومین سالگرد به همراه

علیرضا محمودی، حسین شکیب راد، مهدی تهرانی و زهرا قربانی

در ابتدای مراسم، مهدی تهرانی روزنامه نگار، مدرس و منتقد سینما ضمن تبریک به مناسبت سه سالگی ویژه نامه نوجوانه گفت: بسیار تبریک میگویم به شما، من دو شماره اخیر فراوری شده شما را مطالعه نموده ام و باید به تیم نوجوانه بابت فراوریاتی این چنینی برای نوجوانان تبریک بگویم. خود من تجربه سردبیری زیرگنبد کبود را در دهه هفتاد داشتم و از سختی کار با خبرم.

وی در ادامه با تکیه بر تجربه بیش از 30 ساله خود در حوزه خبر و روزنامه نگاری توضیح داد: روزنامه نگاری یکی از کارهای شیرین و در عین حال روزمره است و لحظه ای به این فکر نکنید که محتمل است که متن شما خوانده نشود چرا که صدها اتفاق میدانم که با خواندن متن ها به وسیله مخاطب شکل گرفته است. از همین امروز به شما توصیه می کنم که برای خودتان امضا داشته باشید.

مهدی تهرانی

در ادامه این نشست، علیرضا محمودی روزنامه نگار، پژوهشگر و منتقد سینما و دبیر سرویس فرهنگ و هنر خبرنگاران، ضمن تبریک سه سالگی نوجوانه و ابراز خورسندی از وجود نوجوان هایی که دغدغه کار جدی در حوزه رسانه را دارند، با اشاره به سختی کار در حوزه نوجوان گفت: شما برای کسانی مینویسید که نه کودک و نه جوان هستند. این کار را برای شما سخت میکند. در ادامه وی به بیان نکاتی درباره روش نوشتن خلاصه یا مرور کوتاه فیلم و نقد فیلم پرداخت.

علیرضا محمودی با اشاره به تفاوت مرورنویسی، با نقد فیلم؛ نکته مهم را داشتن سبک ویژه در این کار دانست و گفت: وقتی می خواهید برای کسانی که فیلم را ندیده اند، جوری آن را تعریف کنید که هم خطر اسپویل شدن نداشته باشد و هم بدون اینکه موضع احساسی داشته باشید، از پس آن بربیایید؛ ضروری است که اولا هنگام تماشا فیلم قلب گرم داشته باشید و به وجود معجزه و اتفاقی مجذوب نماینده در فیلم امیدوار باشید و ثانیا هنگام نوشتن متن، مغز و فکر سرد و بدون احساس داشته باشید و حرف خودتان را بزنید بدون ملاحظه چیزی.

علیرضا محمودی

محمودی در ادامه نکاتی را در مورد ویژگی های این نوع از معرفی و تحلیل فیلم ارائه نمود و از نوجوانان حاضر خواست تا با جدیت تمام این مسیر را دنبال نمایند.

در سرانجام کیک سه سالگی نوجوانه جام جم هم به دست دبیر این ضمیمه روزنامه جام جم بریده شد. لازم به ذکر است، فرهنگسرای رازی، این روزها میزبان نمایشگاهی از جلدهای ویژه این نشریه هفتگی بوده است. ضمیمه نوجوانه به دبیری زهرا قربانی و سردبیری حسین شکیب راد، هر هفته پنجشنبه همراه با روزنامه جام جم در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. تحریریه این نشریه را بیش از 200 نوجوان اهل قلم از سراسر کشور برعهده دارند.

کارگاه انتقال تجربه در فرهنگسرای رازی به میزبانی تحریریه نوجوانانه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1401 بروزرسانی: 10 بهمن 1401 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 50617

به "سومین سالگرد تاسیس نوجوانانه روزنامه جام جم ، در اینجا نوجوانان قلم می زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین سالگرد تاسیس نوجوانانه روزنامه جام جم ، در اینجا نوجوانان قلم می زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید