سیر تا پیاز نرفتن نیکبخت واحدی به جام جهانی 2006 از زبان نزدیک ترین فرد به برانکو

به گزارش مجله سلو بلاگ، صحبت های نیکبخت واحدی درباره خط خوردن از تیم ملی پیش از جام جهانی 2006 حاشیه هایی ایجاد نموده اما صحبت های نزدیک ترین فرد به برانکو ابهامات را از بین می برد.

سیر تا پیاز نرفتن نیکبخت واحدی به جام جهانی 2006 از زبان نزدیک ترین فرد به برانکو

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، صحبت های علیرضا نیکبخت واحدی در روزهای اخیر که در مصاحبه با برنامه دورهمی جنجال آفرین شده، موجی از اخبار و تحلیل های جدید را به وجود آورده است. بازیکن سابق تیم های استقلال و پرسپولیس در این برنامه گفت که به دلیل ترس از پرواز خودش را به مصدومیت زد تا تیم ملی را در جام جهانی 2006 همراهی نکند.

با این حال واکنش های زیادی به صحبت های نیکبخت مطرح شده، از جمله اینکه او در سفرهای مشابه یا به نسبت طولانی تر مانند ژاپن با تیم ملی حضور داشته و ترس از پرواز و مصدومیت مصلحتی برای عدم همراهی تیم ملی در جام جهانی، نمی تواند درست باشد. ضمن اینکه او گفته بود که بزرگترین اشتباهش نرفتن به اتلتیکومادرید بود. در واقع نیکبخت دوست داشت فوتبالش را در اسپانیا ادامه دهد اما آن موقع این پیشنهاد را نپذیرفت. حال این سؤال به وجود می آید که اگر او از هواپیما می ترسید پس چگونه قصد داشت به اسپانیا برود و البته در سفرهای دیگر هم، پرسپولیس، استقلال و تیم ملی را همراهی کرد.

پس از صحبت های جنجالی نیکبخت واکنش های متعدد نسبت به این موضوع آنقدر زیاد بود که سراغ رضا چلنگر، مترجم برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2006 رفتیم. چلنگر در این خصوص به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: اینطور که گفته شد، نیست. اول اینکه نیکبخت مدت ها قبل از جام جهانی و در اردوهای متعددی به تیم ملی دعوت نمی شد، چرا که بین سال های 84 تا 85 دچار افت شد و حتی در تیم باشگاهی خودش هم گاهی کمتر به او بازی می رسید. کادرفنی معتقد بود او باید بازی کند و به چشم بیاید تا به تیم ملی دعوت گردد.

وی اضافه نمود: با این حال در آخرین اردوی پیش از اعزام تیم ملی به آلمان، برانکو مجدداً از او دعوت کرد تا بار دیگر شرایطش را ارزیابی کند. شرایط فنی نیکبخت بهتر از قبل شده بود، اما باید در اردو با ستار زارع و مهرزاد معدنچی رقابت می کرد که آنها نیز در اوج خود بودند. نیکبخت یکی دو نوبت در اردو تمرین کرد و بعد با اعلام درد از ناحیه زانو، نزد کادر پزشکی رفت. حتی به کادر فنی این موضوع را اعلام نمی کرد و در این خصوص با کادر پزشکی صحبت می کرد. آن موقع دکتر خانلری به عنوان پزشک تیم و آقایان علیرضا شهاب و مجید ساعدی فر به عنوان فیزیوتراپ جزو کادر پزشکی تیم ملی بودند که طبق معمول هر روز گزارش پزشکی از شرایط بازیکنان می آمد. در مورد نیکبخت هم درد از ناحیه زانو گزارش شد.

مترجم برانکو در تیم ملی فوتبال اعلام نمود: با توجه به اینکه علائمی مانند کبودی، تورم یا خون ریزی وجود نداشت که درد را ثابت کند، راه بهتر دریافت MRI بود. پس از دریافت عکس سه نفر پزشک و متخصص MRI بیان کردند مشکل حادی وجود ندارد و کمی ساییدگی پشت استخوان کشکک زانو وجود دارد که این ساییدگی مختص تمام ورزشکاران از جمله فوتبالیست هاست. این دردها نیز معمولاً با کمی گرم کردن و تمرین کردن از بین می رود و درد حادی نیست.

چلنگر یادآور شد: سه روز مانده به اعزام تیم به آلمان، برانکو از تمام نفرات کادرپزشکی خواست گزارش شرایط بازیکنان را بدهند و شرایط نیکبخت را هم جویا شد. کادرپزشکی بیان کرد نیکبخت مدام از دردی که دارد شکایت می نماید، اما مسئله ای نیست که بخواهد او را اذیت کند و می تواند بازی کند. با این حال برانکو نخواست نیکبخت تیم ملی را همراهی کند و بیان کرد در این خصوص ریسک نمی نماید و نمی تواند بازیکنی را با خود ببرد که در جام جهانی هم بگوید درد دارم و بازی نمی کنم. لیست نهایی را فقط با مصدومیت شدید و مدارک پزشکی می شد تغییر داد که همین اتفاق در مورد جایگزینی محرم نویدکیا به جای ستار زارع رخ داد. نیکبخت در آن موقع با تشخیص برانکو خط خورد و دو بازیکن اعزامی برای سمت چپ مهرزاد معدنچی و ستار زارع بودند. ستار هم در اوج آمادگی بود، اما در آلمان بدون اینکه با کسی برخورد داشته باشد، یک دفعه زانویش قفل کرد و همان روز تعیین شد رباط پاره نموده تا چند روز بعد محرم نویدکیا جایگزین او گردد.

نزدیک ترین فرد به سرمربی تیم ملی در جام جهانی 2006 تأکید کرد: در مورد نیکبخت، مجید ساعدی فر که خودش زمانی فوتبالیست بوده و متخصص فیزیوتراپی از آمریکاست، بیان کرد برای از بین بردن درد او حتی می تواند از دوستانش بخواهد آمپول هایی را از آمریکا برای او بفرستند که تزریق کند، اما برانکو قبول نکرد. نظر برانکو این بود که همه بازیکنان باید برای قرار دریافت در لیست نهایی باید رقابت نمایند و فرقی بین بازیکنان گمنام با آنهایی که در رسانه ها مطرح هستند، وجود ندارد.

khaneh-jok-sms.ir: جملات زیبا و دلنشین جدید | جملات آموزنده و زیبا | جملات زیبا از بزرگان را اینجا بخوانید

discountbook.ir: کتاب ارزان | مجله کتابخوانی، بیاید آگاهتر باشیم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17827

به "سیر تا پیاز نرفتن نیکبخت واحدی به جام جهانی 2006 از زبان نزدیک ترین فرد به برانکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر تا پیاز نرفتن نیکبخت واحدی به جام جهانی 2006 از زبان نزدیک ترین فرد به برانکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید