عبدالله ویسی: اتفاقات بازی با ماشین سازی توطئه بود، دلیل جدایی من فنی نبود

به گزارش مجله سلو بلاگ، چند نفر از افراد سیاسی شهر می خواستند در کارم دخالت نمایند، یا فردی را به من تحمیل نمایند و بگویند که ما هستیم. می خواستند خودنمایی نمایند. در حالی که همه می دانند شورای شهر حامی تیم است. یکی دو نفر در شورای شهر به خاطر منافع شخصی خود هر کاری که می خواستند، می کردند ولی من آدمی نبودم که زیر بار دخالت آنها بروم و تیرشان به سنگ می خورد.

عبدالله ویسی: اتفاقات بازی با ماشین سازی توطئه بود، دلیل جدایی من فنی نبود

سرمربی سابق تیم فوتبال شاهین بوشهر با بیان اینکه هیچکس حریف برخی از سهم خواستار پیرامون این تیم نشد، گفت: فضا را علیه من مسموم کردند و اتفاقاتی هم که در بازی با ماشین سازی رخ داد توطئه بود.

عبدالله ویسی در تبادل نظر با خبرنگار مهر، به دلایل کنار گذاشتنش از سرمربیگری تیم فوتبال شاهین بوشهر بعد از گذشت 6 هفته پرداخت و تاکید نمود که عده ای سهم خواه، فضای کاری برای او در بوشهر را مسموم کردند و هیچکس هم حریفشان نشده است. وی همچنین تاکید نمود که چون لابی ندارد و آدم سیاسی نیست، کمتر از مربیانی که در 20 سال کار تیمشان را از رده نهم پایین تر نیاوده اند، در کانون توجه است.

مشروح تبادل نظری ویسی در ادامه می آید:

آقای ویسی بعد از جدایی از تیم شاهین مشغول چه کاری هستید؟

- فعلا که در حال استراحت و ریکاوری هستم. احتمالا سر تمرین تیم ملی هم حاضر می شوم و صحبتی با مارک ویلموتس خواهم داشت تا ببینم می تواند زمینه حضورم در تمرین تیم های بلژیکی را فراهم کند یا خیر.

دلیل اصلی کناره گذاشتن شما از راهنمایی تیم شاهین چه بود؟

- وقتی تیم به لیگ برتر صعود کرد، همه راضی بودند. در لیگ برتر نتایج طوری پیش رفت که فضا برای ادامه همکاری مناسب نبود و با توافق دو طرفه جدا شدم. این اتفاق برای تمام تیم های جهان و مربیان رخ می دهد. برانکو ایوانکوویچ سه سال با پرسپولیس قهرمان شد اما بعد از سه هفته در عربستان اخراج شد. من هم مربی حرفه ای هستم و این شرایط را قبول نموده ام.

قبل از آغاز فصل بود که مسائلی در تیم شاهین ایجاد شد و شما در اعتراض به آن مسائل، استعفا کردید. اختلافات شما در آن موقع به چه مواردی مربوط بود؟

- دوست داشتم هر اتفاقی در تیم های دیگر لیگ رجحان می افتد، در تیم شاهین هم رخ بدهد. نمی خواستم صعود شاهین به لیگ برتر آسانسوری باشد و دوباره به لیگ دسته اول برگردد. دوست داشتم تیم در لیگ بماند، زیرساختهای خوب داشته باشد، زمین تمرین برای تیم های پایه داشته باشد و مواردی از این دست. اختلافاتمان سر این مسائل بود. یکسری دخالت های بی جا هم وجود داشت. یک عده آدم شناخته شده می خواستند تیم را خراب نمایند که من اجازه ندادم. برای تیم شاهین در ادامه لیگ آرزوی موفقیت دارم.

آیا هنوز هم این افراد اطراف تیم شاهین هستند؟

- نمی دانم. تا موقعی که بنده بودم می خواستند یکسری کارهایی بنمایند که اجازه ندادم. الان هم ارتباطم با تیم شاهین محدود به تماس با برخی از اعضای تیم است و گاهی با هم مشورت می کنیم.

می گردد با جزئیات بگویید که درخواست این افراد چه بود؟

- چند نفر از افراد سیاسی شهر می خواستند در کارم دخالت نمایند، یا فردی را به من تحمیل نمایند و بگویند که ما هستیم. می خواستند خودنمایی نمایند. در حالی که همه می دانند شورای شهر حامی تیم است. یکی دو نفر در شورای شهر به خاطر منافع شخصی خود هر کاری که می خواستند، می کردند ولی من آدمی نبودم که زیر بار دخالت آنها بروم و تیرشان به سنگ می خورد.

آیا باشگاه از شما حمایت لازم را در مقابل این افراد داشت؟

- شاید با این نتایج شاهین هر باشگاه دیگری هم بود، سرمربی اش را اخراج می کرد. ولی باید دید چه چیزی به من داده اند و چه چیزی می خواستند. ما یک تیم نوپا بودیم. شرایط شاهین مثل خانه ای بود که یا آب و برقش قطع بود، یا بخشی از دیوارش خراب می شد و باید آنرا تحمل می کردیم و خانه را می ساختیم. شاهین تیم خوبی بود. به مسئولان تیم می گفتم الان هوا گرم و مرطوب است و بدن بازیکنان تحلیل رفته است؛ بدون شک در پاییز و زمستان شرایط بازیکنان بهتر می گردد. ضمن اینکه مکمل هایی که تیم های دیگر استفاده می نمایند را در اختیار نداشتیم.

آیا با اتفاقاتی که در باشگاه شاهین رخ داد به کارنامه مربیگری خودتان نمره قبولی می دهید؟

- در ایران مربی ای داریم که 20 سال کار نموده اما تیمش را از رده نهم و دهم پایین تر نیاورده است. به این مربی می گوند کاربلد. من کار مربیگری ام را از فولاد آغاز کردم و اصل کار هم دست خودم بود که با آن تیم قهرمان ایران شدیم. صبای قم با آن همه بازیکن از لیگ دسته اول سهمیه آسیا گرفت. دو سال استقلال خوزستان را با آن وضعیت در لیگ برتر نگه داشتم و سال سوم قهرمان شدیم. هیچکس اینها را نمی بیند و حالا که از شاهین بیرون آمده ام، همه فقط این بخش از ماجرا را می بینند. به من مثل مربی ای که 20 سال است هیچ تیمی را در لیگ ایران از رده نهم پایین تر نیاورده نمی گویند مربی کاربلد چون لابی ندارم و آدم سیاسی نیستم ولی کارم همواره در چشم است.

مثل اینکه دل پُری دارید.

- بله واقعا. چرا رزومه من در مربیگری معین است. دلالی ننموده ام، به داور یا بازیکن حریف بی احترامی نداشته ام، سیاسی هم نیستم ولی بازهم این بلا سرم می آید.

قبول دارید که با انتخاب شاهین در لیگ دسته یک ریسک بزرگی کردید؟

- بله ولی کار من همین است. کار در تیم هایی با این وضعیت در پیشانی من نوشته شده است. من مربی ای نیستم که 20 بازیکن درجه یک بگیرم و کار کنم. چالش، ساختن، طراحی و پله پله جلو آمدن را دوست دارم. ضمن اینکه مردم بوشهر هم واقعا به من لطف داشتند و نمی توانستم این تیم را رها کنم.

از رفتن به شاهین پشیمان نیستید؟

- پشیمان نه ولی اگر به ابتدای فصل بر می گشتیم شاید از این تیم جدا می شدم و می رفتم. اما بازهم که فکر می کنم و مردم بوشهر جلوی چشمم می آیند، نمی توانم به راحتی این حرف را بزنم. متاسفانه یکی دو نفر فضا را مسموم کردند و هیچکس هم حریفشان نشد. آنها سهم خواه بودند و زور کسی به آنها نرسید.

این افراد در جدایی شما و تصمیم باشگاه نقش داشتند؟

- بله صد درصد. همه چیز از همین افراد آب خورد. دلیل جدایی من فنی نبود. ما بیرون از بوشهر بهتر بازی می کردیم. در بازی با ماشین سازی هم تا دقایق پایانی مساوی بودیم ولی در عرض 5 دقیقه اتفاقات بدی افتاد و توطئه بود که آن نتیجه رقم خورد.

منظورتان چیست؟

- نمی خواهم بیشتر از این به گذشته برگردم. شاهین در لیگ بازی دارد و نمی خواهم به حاشیه برود. برای این تیم آرزوی موفقیت می کنم.

ممکن است دوباره راهنمایی تیمی از لیگ دسته اول را بر عهده بگیرید؟

- خیر لیگ یک نمی روم و بیرون می مانم. استقلال خوزستان هم به من پیشنهاد داده بود که اگر می خواستم پیشنهادشان را قبول می کردم. البته اگر خیلی بیرون ماندم و نزدیک به انتهای فصل بود، شاید به لیگ دسته یک بروم!

شما در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش هم درخواست داشتید به تمرین منچستریونایتد بروید که نشد. آیا فکر می کنید مارک ویلموتس بتواند زمینه حضور شما را در بلژیک فراهم کند؟

- ویلموتس با تیم ملی بلژیک و باشگاه های این کشور ارتباط دارد. با کمیته آموزش هم صحبت هایی داشته ام که هزینه های سفر را خودم بدهم و آنها فقط شرایط حضورم را در تمرین تیم های اروپایی فراهم کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9840

به "عبدالله ویسی: اتفاقات بازی با ماشین سازی توطئه بود، دلیل جدایی من فنی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله ویسی: اتفاقات بازی با ماشین سازی توطئه بود، دلیل جدایی من فنی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید