عربستان مانع اقدام منصور هادی علیه امارات شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، فارس نوشت:یک منبع در داخل دولت عبد ربه منصور هادی گفته است که رئیس جمهور مستعفی یمن فردای شروع درگیری ها در عدن قصد شکایت از امارات در شورای امنیت سازمان ملل و اخراج ابوظبی از ائتلاف سعودی را داشته اما ریاض مانع وی شده است.

عربستان مانع اقدام منصور هادی علیه امارات شد

به نوشته الجزیره، منصور هادی همچنین در نظر داشت تا از امارات بخواهد تا خاک یمن را به طور کامل ترک کند اما سعودی ها به او گفته اند که پنج روز مهلت بدهد تا بتواند اوضاع را کنترل نموده و اوضاع را عادی کند.

منصور هادی همچون دیگر مقامات دولت خویش معتقد است که امارات عامل اصلی سقوط عدن و تسلط عناصر شورای انتقالی جنوب بر این شهر است. پیش از این نیز احمد المیسری وزیر کشور دولت منصور هادی که از عدن فرار نموده است؛ گفته بود که امارات سر دولت منصور هادی را گوش تا گوش برید و سعودی ها نیز سکوت کردند.

قول سعودی ها برای کنترل اوضاع و بازگرداندن عدن به منصور هادی در حالی است که 14 روز از شروع درگیری ها می گذرد و شهر عدن شنبه هفته گذشته به طور کامل به دست نیروهای حامی امارات افتاد.

ائتلاف سعودی فردای سقوط عدن کمیته ای را برای کنترل اوضاع و تحویل شهر از شورای انتقالی جنوب به عدن اعزام کرد و هر روز مدعی است که شورا به درخواست سعودی ها برای عقب نشینی از شهر گردن نهاده و در حال خارج شدن از عدن است. اما شورای انتقالی جنوب نیز بارها این ادعا را رد نموده و گفته است که نه تنها در عدن می ماند بلکه میخواهد استان حضرموت و بعضی شهرستان های دیگر در جنوب یمن را نیز به کنترل خود در آورد.

310311

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7763

به "عربستان مانع اقدام منصور هادی علیه امارات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان مانع اقدام منصور هادی علیه امارات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید