کنعانی مقدم: مصر به دنبال حل اختلاف منصور هادی با امارت و عربستان ، اختلاف ریاض و ابوظبی بر سر باب المندب جدی است

به گزارش مجله سلو بلاگ، کارشناس مسائل بین الملل گفت: مصر به دنبال آن است که اختلافات پیش آمده در یمن جنوبی میان عربستان و امارات را به عنوان یک واسطه بین دو کشور حل و فصل کند و از درگیری میان منصور هادی و نیرو های اماراتی و عربستانی بکاهد.

کنعانی مقدم: مصر به دنبال حل اختلاف منصور هادی با امارت و عربستان ، اختلاف ریاض و ابوظبی بر سر باب المندب جدی است

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل غرب آسیا در مصاحبه با خبرنگار سیاسی خبرنگاران، درباره درخواست مصر برای حل و فصل اختلافات میان عربستان و امارات در یمن گفت: حوادث اخیر یمن حکایت از آن دارد که عربستان برخلاف ادعا هایی مبنی بر آتش بس هم چنان به حملات وحشیانه خود در شرایط شیوع بیماری کرونا و در ماه مبارک رمضان علیه مردم یمن ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه سعودی از یک طرف دست صلح به سمت یمن دراز کرده و از سوی دیگر با چکش آهنی بر سر مردم این کشور میزنند گفت: در این سو مصر هم با حضوری که در منطقه از لحاظ سیاسی دارد به دنبال آن است که اختلافات پیش آمده در یمن جنوبی میان عربستان و امارات را به عنوان یک واسطه بین دو کشورحل و فصل کند و از درگیری میان منصور هادی و نیرو های اماراتی و عربستانی بکاهد.

کنعانی مقدم در خصوص اختلافات رخ داده بین عربستان و امارات در یمن گفت: در جنوب یمن دو نوع اقدام صورت می گیرد یکی توسط منصور هادی و دیگری هم توسط اماراتی ها برهمین اساس مقامات ابوظبی معتقدند به خاطر هزینه های کلانی که در جنوب یمن انجام داده اند این منطقه باید در اختیار آنها باشد، اما در سوی دیگر ماجرا عربستان به شدت با این موضوع مخالف است، چون باب المندب که یکی از مهمترین نقاط سوق الجیشی یمن به حساب می رود در جنوب یمن واقع شده و سعودی ها مدعی تسلط بر این منطقه هستند. از این رو رقابت ها بین عربستان و امارات درگیری های سنگینی در جنوب یمن را در برداشته است.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه چیزی که این روز ها در جنوب یمن به طور واضح به چشم می خورد اشغالگری توسط عربستان و امارات است گفت: منصور هادی نیز مزدوری بیش نیست و مردم انقلابی یمن و کمیته های انقلابی در این کشور قطعا قدرت پاکسازی کشورخود و نجات جنوب یمن را دارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این روز ها در شرایطی شاهد جنگ در یمن هستیم که نیرو های مردمی این کشور به دنبال آن هستند که نیرو های اشغالگر از یمن خارج شوند و بازسازی یمن از سر گرفته شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 16633

به "کنعانی مقدم: مصر به دنبال حل اختلاف منصور هادی با امارت و عربستان ، اختلاف ریاض و ابوظبی بر سر باب المندب جدی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنعانی مقدم: مصر به دنبال حل اختلاف منصور هادی با امارت و عربستان ، اختلاف ریاض و ابوظبی بر سر باب المندب جدی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید