گزارش ، امارات به رغم داشتن کارنامه سیاه در شکنجه زندانیان متحد قوی غرب است

به گزارش مجله سلو بلاگ، یک نهاد بین المللی حقوق بشر از اقدامات امارات در نقض حقوق بشر و به خصوص حقوق زندانیان انتقاد کرد و گفت حکومت ابوظبی به رغم کارنامه سیاهی که در شکنجه زندانیان دارد برای کشورهای غربی یک متحد قوی شمرده می شود.

گزارش ، امارات به رغم داشتن کارنامه سیاه در شکنجه زندانیان متحد قوی غرب است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک سازمان بین المللی با بررسی شرایط حقوق بشر در بحرین و خاورمیانه از اقدامات امارات در نقض حقوق بشر و به خصوص حقوق زنان و مردان بازداشتی در زندان ها و موضع جامعه غربی در قبال آن انتقاد کرد.

سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین روز دوشنبه در گزارشی مفصل گفت: حکومت ابوظبی سابقه طولانی در استفاده از شکنجه علیه کسانی را دارد که آنها را تهدیدی علیه خود می شمرد کسانی که غالبا مدافعان حقوق بشر و مخالفان سیاسی و شخصیت های دینی و روزنامه نگار هستند.

این سازمان آورده است: امارات عربی متحده در 19 ژوئیه 2012 به کنوانسیون ملل متحد علیه شکنجه ملحق شد که شامل جزئیات تعهداتی است که دولت امارات باید برای جلوگیری از شکنجه به عهده بگیرد. با این حال اجرای این اقدامات تأیید نشده است ، زیرا پلیس و نیروهای امارات عربی متحده همچنان از شکنجه علیه کسانی که از دولت انتقاد می کنند یا آنها را تهدیدی برای حکومت خود می دانند استفاده می کنند.

شکنجه و حبس انفرادی

سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین گفت که احمد منصور عضو کمیته مشورتی دیدبان حقوق بشر در خاورمیانه و شمال آفریقا در 20 مارس 2017 پس از حمله بدون مجوز پلیس امارات به خانه وی بازداشت شد. در حین بازداشت وی از دسترسی به خانواده و یک وکیل مدافع محروم شد و محل بازداشت وی را اعلام نکردند .دادگاه عالی فدرال پس از بازداشت یک ساله وی نزد پلیس امارات حکم وی را در 31 دسامبر 2018 تأیید کرد و هر فرصتی برای آزادی زودهنگام او منتفی شد. منصور به جرم انتقاد از آزار و اذیت فعالان امارات به دلیل جرایم مربوط به آزادی بیان بازداشت شده بود.

محرومیت از درمان

این سازمان افزوده است که علیاء عبدالنور در تاریخ 4 مه 2019 زندانی زن اماراتی پس از مبارزه تلخ با سرطان سینه در زندان درگذشت. او توضیح داد که عبدالنور در دوران بازداشت از برخورد مناسب محروم شد و درخواست خانواده اش برای آزادی وی رد شد.

سازمان مذکور گفت علیاء عبدالنور به اتهام حمایت مالی از گروه های تروریستی بین المللی در ژوئیه 2015 بازداشت شد در حالی که عبدالنور یک فعال سیاسی نبود و هیچ انتقاد صریحی هم از حکومت امارات نداشته است. او در دوران بازداشت تحت شکنجه بوده تا مجبور شود بعدا به اتهامی که برای محکوم کردن وی به کار گرفته شده اعتراف کند.

جرم بیان عقیده

این سازمان در گزارش خود به دستگیری دکتر ناصر بن غیث یک اقتصاددان اماراتی و دانشگاهی مدافع حقوق بشر اشاره کرد که در مارس 2017 به 10 سال زندان محکوم شده بود . وی به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد رهبران امارات و سیاست های آنها و انتشار آن در قالب توئیت هایی مسالمت آمیز در آگوست سال 2015 محکوم شد.

سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین تاکید کرد: شکنجه فقط به امارات محدود نمی شود، زیرا عربستان سعودی نیز به اتهام شکنجه و بدرفتاری با زندانیان مشهور است.

این سازمان همچنین به مداخله نظامی ابوظبی و ریاض در یمن اشاره کرد جایی که شبکه ای از زندان های مخفی در مناطقی تحت کنترل امارات تأسیس شد. در این زندان ها که توسط نیروهای اماراتی اداره می شود شکنجه های نظام مند انجام می شد. این سازمان همچنین به آدم ربایی های نیروهای امنیتی امارات علیه شهروندان یمنی که تهدید محسوب می شدند، اشاره کرد.

در این زندان های مخفی زندانیان با شکنجه جسمی و جنسی روبه رو بودند. زندانیان این زندان ها گزارش دادند که از جمله شکنجه ها ضرب و شتم شدید تا حد از دست دادن هوش و حواس، شوک الکتریکی به اندام های تناسلی، چشم بسته از پا به سقف آویزان شدن بوده است.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 16143

به "گزارش ، امارات به رغم داشتن کارنامه سیاه در شکنجه زندانیان متحد قوی غرب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ، امارات به رغم داشتن کارنامه سیاه در شکنجه زندانیان متحد قوی غرب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید