متن طرح سؤال از رئیس جمهور منتشر شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، متن طرح سؤال از رئیس جمهور در خصوص مسائل اقتصادی موجود در کشور از جمله از هم گسیختگی بازار مسکن، خودرو، تورم و ارز را منتشر شد.

متن طرح سؤال از رئیس جمهور منتشر شد

به گزارش فارس، ناصر موسوی لارگانی طراح طرح سؤال از رئیس جمهور درباره مسائل اقتصادی کشور، از تدوین طرح سؤال از رئیس جمهور به دلیل مسائل موجود اقتصادی کشور خبر داد و گفت: موضوع از هم گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب و همچنین افزایش قیمت روزانه طلا و مسائل ارزی در کشور باعث شد تا ما طرح سؤال از رئیس جمهور را در مجلس کلید بزنیم.

وی اضافه نمود: متأسفانه دولت برنامه مدونی برای حل مسائل موجود اقتصادی ندارد و باید به خاطر این سوءتدبیر، در مجلس احضار شده تا به وکلای ملت پاسخگو باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ما موضوع سؤال از رئیس جمهور را در مجلس به جریان انداخته ایم تا بر این اساس رئیس جمهور به مجلس و نمایندگان مردم پاسخ دهد که چه برنامه هایی برای حل مسائل اساسی کشور داشته و دارد.

متن طرح سؤال از رئیس جمهور درباره مسائل اقتصادی کشور از جمله از هم گسیختگی بازار مسکن، خودرو، تورم، مسائل ارزی و افزایش قیمت روزانه طلا به شرح زیر است:

بسمه تعالی

هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و مواد 210 و 211 قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می گردد:

1. چرا و به چه دلیل قیمت های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2. علت از هم گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3. در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

4. قرار شد دولت به خاطر مسائل ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش های آسیب دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5. از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4 هزار و 200 تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 19464

به "متن طرح سؤال از رئیس جمهور منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متن طرح سؤال از رئیس جمهور منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید