مدیریت پیروز بحران کرونا در نیوزلند به رهبری خانم آردرن

به گزارش مجله سلو بلاگ، دولت نیوزلند در مدیریت بحران کرونا عملکرد موفقی داشته و تنها یک مورد فوت در اثر بیماری کووید19 گزارش نموده است.

مدیریت پیروز بحران کرونا در نیوزلند به رهبری خانم آردرن

به گزارش خبرنگاران به نقل از ذ هیل، دانشگاه جان هاپکینز از ثبت یک مورد فوت در اثر ابتلا به کووید19 در نیوزلند اطلاع داد. این آمار به موفقیت این کشور در کنترل بحران ویروس کرونای جدید تعبیر شد.

نیوزلند با وضع قرنطینه ای سرسختانه، هدف خود را نه مهار، که از بین بردن کروناویروس در مدت زمان یک ماه قرار داد و تنها دو هفته بعد، آمار موارد ابتلا در دو روز متوالی کاهش داشت.

روز گذشته آمار 65 نفری بهبودیافتگان، از آمار 54 نفری مبتلایان جدید بیشتر بود. فردی که بر اثر بیماری فوت کرد یک خانم مسن با بیماری زمینه ای زمینه ای بود. مدیرکل بهداشت نیوزلند این آمار را امیدوار کننده دانست.

پیشرفت های مذکور باعث شد بعضی خواهان کاهش مقرارت قرنطینه شوند ولی خانم جاسیندا آردرن، نخست وزیر، از تمدید قرنطینه طی دو دوره چهارده روزه دیگر اطلاع داد و گفت خرج از منزل تنها برای انجام کارهای ضروری مانند امور درمانی و خرید روزانه ممکن است. شنا و شکار در سواحل و طبیعت نیز ممنوع اعلام شده است.

موفقیت دولت نیوزلند به رهبری خانم آردرن، واکنش همدلانه او در جریان ترور مسجد مسلمانان را یادآوری کرد.

بعضی فعالان سیاسی ضمن انتقاد از سیاست های دولت ترامپ به عنوان بحرانی ترین کشور در زمینه کرونا از وی خواستند تا با الگو قرار دادن دولت نیوزلند اقدامات مناسبی را جهت کنترل شرایط رو به وخامت در آمریکا اتخاذ کند.

عجیب تر این که به گزارش ان بی سی، با وجود شرایط بحرانی در آمریکا، ایالت ویسکانسن شاهد صف های طول انتخابات حزبی، در راستای انتخابات ریاست جمهوری آینده، در این کشور بود.

بحران ویروس کرونا از اواخر سال میلادی گذشته دنیا را درگیر خود نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15037

به "مدیریت پیروز بحران کرونا در نیوزلند به رهبری خانم آردرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت پیروز بحران کرونا در نیوزلند به رهبری خانم آردرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید