مقامات تجاری آمریکا: شرکتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند

به گزارش مجله سلو بلاگ، از ماه می، هنگامی که وزارت بازرگانی ایالات متحده هواوی را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه نمود، شرکت هواوی با محدودیت های گسترده ای رو به رو شد. فهرست سیاه اساساً شرکت های آمریکایی را از تجارت سخت افزاری و نرم افزاری با هواوی منع کرد و ضررهای زیادی را برای هر دو طرف به همراه داشت.اکنون به نظر می رسد شرایط در حال تغییر است.

مقامات تجاری آمریکا: شرکتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، در ماه ژوئیه ، وزارت بازرگانی ایالات متحده برنامه های خود را برای آغاز صدور مجوزهای ویژه برای شرکتهای فنی محلی که مایل به حفظ روابط تجاری خود با هواوی هستند ، اظهار داشت. این مجوزها فقط شامل مؤلفه های گسترده ای هستند که تهدیدی برای امنیت ملی محسوب نمی شوند و معین شد که بیش از 130 شرکت آمریکایی متقاضی صدور گواهینامه هستند.

وزیر توسعه تجارت ایالات متحده، ویلبور راس تأیید کرد که تعداد تقاضاها در حال حاضر به 260 برابر رسیده و مجوزها خیلی زود صادر می شوند.این سخنان از سوی راس طی مصاحبه ای با بلومبرگ مطرح شد و راس گفت که برنامه ها در حال آنالیز است اما اظهار داشت که همه شرکت ها نباید انتظار چراغ سبز را داشته باشند.

شاید مهمترین شرکت از بین 260 متقاضی، شرکت گوگل باشد. دستگاه های جدید هواوی مانند سری میت30 به دلیل عدم خدمات گوگل در خارج از چین شرایط سختی را متحمل شده اند. اگر هواوی قادر به بازگشت خدمات گوگل موبایل باشد ، این موضوع مطمئناً باعث احیای بازار فروش این گوشی در سطح بین المللی می گردد. در حالی که هیچ زمان معینی برای اجرای این مجوزها وجود ندارد، مطمئناً این یک پیشرفت مثبت برای هواوی است.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 10323

به "مقامات تجاری آمریکا: شرکتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات تجاری آمریکا: شرکتهای علاقه مند به تجارت با هواوی به زودی مجوز می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید