مینو محرز: تمام تجمعات باید لغو شوند ، شرایط تهران خوب نیست ، کنکور باید عقب بیفتد ، مراسم محرم در فضاهای سربسته برگزار نشود

به گزارش مجله سلو بلاگ، متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: تمام تجمعات باید کنسل گردد عزاداری، عروسی، رستوران و یا هرنوع مراسم دیگری میتواند فاجعه به بار بیاورد.

مینو محرز: تمام تجمعات باید لغو شوند ، شرایط تهران خوب نیست ، کنکور باید عقب بیفتد ، مراسم محرم در فضاهای سربسته برگزار نشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از برنا، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استان ها در شرایط قرمز هستند. کمتر از یک ماه دیگر تا محرم مانده و معلوم نیست چه می گردد.

محرز اضافه کرد: اگر شیب ابتلا به کرونا کم هم بگردد، کلا باید جلوی تجمع گرفته گردد و فاصله گذاری فیزیکی با شدت اعمال گردد. حضور در یک محیط بسته حتی با ماسک هم نباید طولانی باشد. جمعیتی که برای عزاداری در مسجد یا هیات حضور پیدا می نماید، انبوه است و حتی حضور کوتاه با ماسک هم در چنین فضاهایی خطرآفرین است. این تجمعات خطرناک خواهد بود. کسانی که تا الان مبتلا نشده اند و با ممنوعیت تجمع ها، جلوی ابتلای آن ها گرفته شده، با برگزاری این اجتماعات مبتلا خواهند شد.

وی ادامه داد: اگر این اجتماعات در همه ایران برگزار گردد، فاجعه خواهد شد. اجتماعات محرم تنها در شرایطی باید برگزار گردد که بتوانند مراسم را در جای سرباز با فاصله گذاری فیزیکی و ماسک و هوای آزاد برگزار نمایند. نه در جای بسته. یعنی رعایت این مسائل خطر را کم می نماید به شرطی که همه ماسک بزنند و 2 متر فاصله را هم رعایت نمایند.

محرز درباره اینکه آیا دولت سیاست ایمنی گله ای را دنبال می نماید، گفت: ایمنی گله ای در شرایطی که می بینیم ممکن است فرد دوباره مبتلا گردد بی معنی است. ما در ایران هم در موج جدید ابتلا دیدیم که افراد دوباره مبتلا شده اند. این یعنی ایمنی دائم نیست و ثابت نشده که بیماری بتواند ایمنی دائم بدهد. بعضی ها ایمنی پیدا کردند بعضی ها نکردند. شاید زمان کمی گذشته، اما در نهایت ثبات شده ایمنی موقت است.

عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: با این وصف حرکت به سمت سیاست ایمنی گله ای غلط است و مصونیت موقت است. با این سیاست تعداد زیادی می میرند تا یک عده مصون به صورت موقت مصونیت پیدا نمایند. این تئوری رد شده است. ایمنی گله ای در ستاد مقابله با کرونا هم طرفداری ندارد. ستاد و وزارت بهداشت از اول با این تئوری مخالف بوده اند.

او اضافه کرد: باید دوره قرنطینه در کشور طولانی تر می بود. مسائل اجتماعی و مالی منجر به آن شد که یک سری کسب و کارها باز شوند، اما با اجباری کردن ماسک و ممنوعیت اجتماعات در کشورهای غربی شرایط تا حدی کنترل شده است. در غرب می بینیم اگر هم یک جایی منطقه سفید اعلام می گردد و می خواهند کسب و کاری را فعال نمایند، همچنان بعضی کسب و کارهای تجمع محور باز نیستند و با وجود اجباری شدن ماسک، تجمعات افراد ممنوع است.

همچنین به گزارش پایگاه خبری انتخاب، محرز امروز درباره برگزاری کنکور در تهران هم اظهار کرد: شرایط فعلی تهران اصلا خوب نیست و کنکور باید عقب بیفتد. چون سرعت انتشار بیماری کرونا فوق العاده بالاست و به سرعت همه را ابتلا می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 20388

به "مینو محرز: تمام تجمعات باید لغو شوند ، شرایط تهران خوب نیست ، کنکور باید عقب بیفتد ، مراسم محرم در فضاهای سربسته برگزار نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینو محرز: تمام تجمعات باید لغو شوند ، شرایط تهران خوب نیست ، کنکور باید عقب بیفتد ، مراسم محرم در فضاهای سربسته برگزار نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید