همزمان با شیوع کرونا 156 قلیان سرا در سیستان و بلوچستان تعطیل شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا به منظور جلوگیری از انتشار این ویروس 156 قلیان سرای تحت پوشش این دانشگاه تعطیل شد.

همزمان با شیوع کرونا 156 قلیان سرا در سیستان و بلوچستان تعطیل شد

سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار از ، با بیان اینکه از 6 تا 12 خرداد هفته ملی بدون دخانیات نامگذاری شده اظهارداشت: شعار سال جاری محافظت از جوانان در برابر فریبکاری و ترفند های صنایع دخانی و پیشگیری از مصرف دخانیات و نیکوتین در آنهاست.

او علت عمده 15 سرطان را دخانیات بیان کرد و گفت: یکی از مهمترین سرطان ها که به دنبال مصرف دخانیات دیده می گردد سرطان ریه است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این موضوع که استعمال دخانیات خطر انتقال بیماری کرونا را افزایش می دهد، اضافه نمود: با توجه به شیوع کرونا توصیه و تاکیدما این است که افراد از مواجهه با محیط هایی که دود دخانیات وجود دارد پرهیز نمایند.

او مصرف قلیان را بدلیل اینکه بصورت مشترک و درجمع استفاده می گردد خطرناک بیان کرد و گفت: مصرف نمایندگان سیگار نیز بخاطر اینکه آسیب هایی که به ریه وارد می گردد خطر عفونت های ریوی و عفونت های ویروسی را افزایش می دهد و به همین دلیل توصیه و تاکید می گردد که از این فرصت استفاده نمایند و حتما برنامه ریزی برای ترک دخانیات را داشته باشند.

طباطبایی اظهارداشت:در آنالیز های صورت گرفته در چند سال اخیر در سیستان و بلوچستان سن مصرف دخانیات پایین آمده و چیزی حدود 17 درصد خانم های 15 تا 49 سال مصرف نماینده دخانیات بودند که این رقم می تواند سلامت تمامی افراد جامعه را به خطر بیاندازد.

او تاکید نمود: افراد از مصرف دخانیات به هر شکلی پرهیز نمایند مصرف دخانیات خطر بیماری های عفونی و بیماری های مزمن را افزایش می دهد و افراد جامعه برای تغییر سبک زندگی سالم تصمیم گیرند.

ع

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17774

به "همزمان با شیوع کرونا 156 قلیان سرا در سیستان و بلوچستان تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با شیوع کرونا 156 قلیان سرا در سیستان و بلوچستان تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید