وبگاه آمریکایی: ایران در برابر خواسته های ترامپ تعظیم نخواهد کرد

به گزارش مجله سلو بلاگ، فارس نوشت: یک وبگاه آمریکایی در گزارشی با بررسی تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت که با وجود فشار تحریم ها علیه مردم، اما این کشور در برابر خواسته های واشنگتن تعظیم نخواهد کرد.

وبگاه آمریکایی: ایران در برابر خواسته های ترامپ تعظیم نخواهد کرد

مشاوران سیاست خارجی ترامپ معتقدند که تحریم های آمریکا اقتصاد ایران را در آستانه ورشکستگی قرار داده و پیش بینی کرده اند که ایران پیش از پایان سال 2019 با بحران بودجه روبرو خواهد شد.

آمریکا اردیبهشت سال گذشته با خروج یکجانبه از برجام، تحریم هایی که به واسطه این توافق علیه ایران برداشته شده بود را دوباره بازگرداند و تمام تلاش خود را برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران و خشکاندن تمامی درآمدهای ارزی ایران به کار بست.

وبگاه آمریکن کانزرویتیو در گزارشی درباره تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت: با وجود تحریم های آمریکا علیه ایران، اما سیستم اقتصادی ایران به دلیل آنکه سال ها در انزوا از شبکه اقتصادی بین المللی قرار داشته، درک شفاف از اینکه تهران واقعا چه مقدار پول در اختیار دارد را سخت کرده است.

کنت کاتزمن از کارشناسان کنگره به این نشریه آمریکایی گفت که پیش بینی فروپاشی قریب الوقوع اقتصاد ایران کاملا بی پایه و اساس است.

کاتزمن برآورد کرده که ایران هنوز 100 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد و تحت شرایط کنونی این کشور دست کم برای دو سال دیگر دوام خواهد آورد.

از سوی دیگر، ایران تجارب بسیار خوبی برای تطبیق خود با تحریم های اقتصادی دارد و این بدان معناست که دولت ایران یاد گرفته که چگونه بهتر از دیگران با جنگ اقتصادی مقابله کند.

بر اساس گزارش این وبگاه آمریکایی، تحریم ها علیه ایران بسیار سخت بوده و مردم عادی ضربات این سیاست را متحمل می شوند اما آنها دولت ایران را مجبور نخواهند کرد تا به فکر تسلیم شدن در برابر خواسته های بیش از اندازه ترامپ شود.

جنگ اقتصادی می تواند باعث فقیر شدن و آسیب رسیدن به مردم عادی شود اما تحریم ها روشی شیطانی برای مجبور کردن یک کشور دیگر برای انجام آن چه که می خواهید است.

یکی از کارشناسان اقتصادی در تحلیلی از اقتصاد ایران گفته که در حال حاضر اقتصاد ایران به شدت منقبض شده اما بر خلاف آرزوی مخالفان این کشور، در حال فروپاشی نیست.

از ابتدای سال 2018 افزایش قیمت ها به دلیل سه برابر شدن ارزش دلار آمریکا، تاثیر خود را بر درآمد خانواده های ایرانی گذاشته است.

آمریکن کانزرویتیو در گزارش خود نوشت: تحقیقات اخیر نشان می دهد که میانگین درآمد و مخارج خانوارهای ایرانی در سال 2018 و 2019 در مناطق شهری به ازای هر شخص 6.7 درصد افت داشته و در مناطق روستایی این افت 9.1 درصد بوده است که این آمار بیش از کاهش تولید ناخالص داخلی به ازای هر شخص بوده است.

سقوط اقتصاد ایران شدید بوده اما برخلاف آرزوی دولت ترامپ، به اندازه کافی برای شعله ور کردن اعتراضات نبوده است.

به جای افزایش نا آرامی و اعتراضات، شاهد آن بودیم که مردم عادی ایران مجبور شدند تا بر روی بقا تمرکز کرده و هیچ زمانی برای فعالیت های سیاسی نداشته باشند. دولت آمریکا امیدوار بود که بی ثباتی در ایران ایجاد شود و در پی آن دولت سرنگون شود اما واشنگتن قدرت انعطاف پذیری ایران را دست کم گرفته بود و همچنین درباره قدرت بیش از اندازه تحریم ها در مجبور کردن دیگر کشورها به تسلیم شدن نیز مرتکب اشتباه شده است.

این نشریه آمریکایی در پایان نوشت: دولت ایران به درستی درک کرده است که دولت ترامپ به دنبال نابودیش است و همین موضوع به آنها انگیزه داده که تا می توانند مقاومت کنند. می توان شرط بندی کرد که مقاومت ایران می تواند تا پایان دولت ترامپ ادامه داشته باشد.

310311

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9017

به "وبگاه آمریکایی: ایران در برابر خواسته های ترامپ تعظیم نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبگاه آمریکایی: ایران در برابر خواسته های ترامپ تعظیم نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید