کاهش مشکل بیکاری در استان مرکزی نیازمند ایجاد 60هزار شغل است

به گزارش خبرنگاران، سید علی آقازاده عصر روز چهارشنبه در حاشیه رسیدگی به مشکلات مردم استان مرکزی از طریق سامانه سامد، در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از وظایف و کارهای مهم مسئولان ارتباط مستقیم با مردم است و سامانه سامد تقریبا همین ارتباط مستقیم را ایجاد می نماید.

کاهش مشکل بیکاری در استان مرکزی نیازمند ایجاد 60هزار شغل است

وی اضافه نمود: سعی می کنیم هر دو هفته یک بار از طریق سیستم سامانه سامد درد و دل همشهریان را در سراسر استان بشنویم و تا آنجا که ممکن است برای برطرف مشکلات مطرح گردیده دستورات لازم داده گردد.

آقازاده بیان داشت: در ملاقات سامانه ای امروز 25 نفر از شهروندان در استان مرکزی از طریق سیستم سامانه سامد که عمدتا از اراک و چند شهر دیگر استان بودند، مشکلات خود را در ارتباط با مسائل اشتغال، بیکاری و موضوعات مربوط به وام، کم کاری و یا تعلل برخی از ادارات مطرح کردند که برای پیگیری مسائل مطرح گردیده دستورات لازم صادر گردید.

استاندار گفت: به رغم کوشش مسئولان و دولت در ارتباط با ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار، میزان اشتغال زایی کشور با تعداد افراد بیکار و جویای کار برابری نمی نماید.

وی ادامه داد: گرچه استان مرکزی از جمله استان های دارای کمترین نرخ بیکاری کشور به شمار می رود، ولی در حال حاضر حدود 50 تا 60 هزار شغل در استان باید ایجاد کنیم، تا بتوانیم نرخ بیکاری را کنترل و کاهش دهیم.

استاندار توضیح داد: با وجود اینکه در سال حدود 10 تا 15 هزار شغل در استان ایجاد می گردد، اما متاسفانه باز هم جوانان تحصیل نموده و جویای کار بیکاری هستند که این موضوع برای خانواده ها مشکل ایجاد می نماید.

آقازاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی بیان داشت: در کنار اعتباراتی که دولت برای موضوع اشتغال در نظر می گیرد، حتما سرمایه گذاری های بخش خصوصی و راه اندازی کارگاه های تولیدی، چه در صنعت، چه کشاورزی و حتی در زمینه گردشگری با هدف ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری ضروری و مهم است.

وی ادامه داد: در همین راستا کوشش داریم در کنار اعتبارات و وام های دولتی سرمایه گذاری های بخش خصوصی را هم جذب کنیم تا از این طریق اختلاف و فاصله بین اشتغالزایی و بیکاری کوتاه گردد.

منبع: mehrnews.com

به "کاهش مشکل بیکاری در استان مرکزی نیازمند ایجاد 60هزار شغل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مشکل بیکاری در استان مرکزی نیازمند ایجاد 60هزار شغل است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید