گادیس اف:درستکار مربی حرفه ای و باتجربه ای است، میل به پیروزی در بین کشتی گیران جوان ایرانی موج می زد

به گزارش مجله سلو بلاگ، مربی تیم کشتی آزاد بزرگسالان و سرمربی تیم کشتی جوانان روسیه گفت: زمانی که در لیگ ایران کشتی می گرفتم، عضو تیمی بودم که درستکار سرمربی گری اش را بر عهده داشت و حرفه ای بودن پژمان درستکار و ارتباط مناسبی که با تیم تحت نظرش دارد را لمس کرده ام و اعتقاد دارم که حضورش در تیم ایران اثربخش بوده است.

گادیس اف:درستکار مربی حرفه ای و باتجربه ای است، میل به پیروزی در بین کشتی گیران جوان ایرانی موج می زد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عبدالسلام گادیس اف قهرمان اسبق جهان، در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، در خصوص قهرمانی روسیه در رقابت های قهرمانی جهان در نروژ، گفت: مسابقات قهرمانی جهان برای ما خوب پیش رفت. دیدیم که رقابت تنگاتنگی بین تیم ها، مخصوصا سه تیم ایران، روسیه و آمریکا برقرار بود و در نهایت هم جایگاه های برتر به همین سه تیم رسید. بارها عنوان قهرمانی بین این سه تیم دست به دست شده است و در این دوره از رقابت ها هم عملکرد بهتری که کشتی گیران روسیه از خودشان به نمایش گذاشتند، باعث شد تا عنوان قهرمانی به این تیم برسد.

وی در پاسخ به این سوال که تیم روسیه چگونه توانست از دو تیم ایران و آمریکا سبقت گرفته و به عنوان قهرمانی برسد، گفت: قطعا دلایل و فاکتورهای زیادی وجود داشت که توانستیم تیم های ایران و آمریکا را پشت سر بگذاریم، اما بیش از هر چیزی باید به کیفیت بالای کشتی گیرانی که در ترکیب تیم روسیه حضور داشتند اشاره کنم. باید بگویم در حال حاضر کشتی گیرانی در ترکیب تیم روسیه قرار دارند که هر کدام به تنهایی یک لیدر به حساب می آیند. اگر بخواهم این رقابت ها را با المپیک مقایسه کنم، تفاوت های زیادی قابل مشاهده است. به طور مثال تیم ایران با سرمربی تازه در این رقابت ها حاضر شده بود یا برخی کشورها در این دوره از رقابت ها حضور نداشتند، برخی کشورها هم در فرم ایده آل قرار نداشتند، کشتی گیرانی هم بودند که بعد از المپیک قید حضور در این رقابت ها را زده بودند، برخی کشتی گیران هم که حضور داشتند در فرم ایده آل قرار نداشتند و نتوانسته بودند بعد از المپیک خودشان را به نحو مطلوبی به آمادگی برسانند. در مجموع ورزش همین است، امروز تیم روسیه برنده می شود، فردا ایران، روز بعد شاید آمریکا و همین رقابت بین تیم ها است که به این ورزش جذابیت بخشیده است.

گادیس اف در پایان در خصوص عملکرد تیم ایران در این دوره از رقابت ها گفت: باید بگویم تیم ایران در این دوره از رقابت ها عملکرد مناسبی داشت. من سرمربی تیم ایران، پژمان درستکار را می شناسم و معتقدم ایشان یک مربی حرفه ای و باتجربه است. زمانی که در لیگ ایران کشتی می گرفتم، عضو تیمی بودم که درستکار سرمربی گری اش را بر عهده داشت و حرفه ای بودن پژمان درستکار و ارتباط مناسبی که با تیم تحت نظرش دارد را لمس کرده ام و اعتقاد دارم که حضورش در تیم ایران اثربخش بوده است و با وجود اینکه از زمان سرمربی گری اش در تیم ایران زمان کوتاهی می گذرد، اما پیشرفت در تیم ایران محسوس است. امروز در تیم ایران به وضوح می توان رفاقت و انگیزه را دید، به طوری که هر کدام از کشتی گیران ایرانی که روی تشک می رفتند، حتی یک ثانیه هم دست از تلاش برنمی داشتند و میل به پیروزی را می توانستیم در بین کشتی گیران ایرانی ببینیم. شما در این دوره از رقابت ها چندین فینالیست و چند مدال طلا به دست آوردید و من جوانان زیادی را در ترکیب تیم ایران دیدم که علی رغم جوانی توانستند عملکرد خوبی از خودشان به نمایش بگذارند که همین موضوع می تواند نشانگر آغاز تغییر نسل در تیم ایران باشد. البته باید این را هم بگویم که این موارد به ما هم انگیزه می دهد که ساکن نمانیم و خودمان را هر روز آماده تر و قدرتمند تر کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 38376

به "گادیس اف:درستکار مربی حرفه ای و باتجربه ای است، میل به پیروزی در بین کشتی گیران جوان ایرانی موج می زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گادیس اف:درستکار مربی حرفه ای و باتجربه ای است، میل به پیروزی در بین کشتی گیران جوان ایرانی موج می زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید