3 برابر شدن صادرات ایران به اتریش، جابجایی بانکی مشکل اصلی

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، کریستف گراب مایر رایزن بازرگانی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برپایی نمایشگاه معماری اتریش در محل موزه هنرهای معاصر آبادان در جمع خبرنگاران درباره اینکه روابط مالی ایران و اتریش در چه شرایطی واقع شده است، گفت: در حال حاضر غیر قابل انکار است که شرایط، شرایط راحتی نیست، البته فرصت های زیادی برای همکاری وجود دارد که امیدواریم شرایط هر چه زودتر در جهت مثبت بهبود یابد.

3 برابر شدن صادرات ایران به اتریش، جابجایی بانکی مشکل اصلی

وی اضافه نمود: ایران و اقتصاد ایران بر شرایط سخت تر از این توانسته غلبه نمایند همانطور که شما در آبادان این را بهتر می دانید و تأیید می کنید. نظر ما این است که تا از این فرصتتی که در ایران وجود دارد بهترین استفاده را ببریم تا مقدمات را برای توسعه همکاری ها در آینده فراهم کنیم.

گراب مایر اظهار کرد: به طور قطع قراردادها و همکاری ها یک شبه شکل نمی گیرد و اکنون در کوشش هستیم تا از این فرصت (برپایی نمایشگاه) به عنوان مقدمه ای برای توسعه همکاری ها بهره ببریم.

رایزن بازرگانی اتریش در ایران، از نفت و محصولات پتروشیمی به عنوان عمده محصولات وارداتی از ایران به اتریش نام برد و یادآور شد: میزان کالاهای صادراتی ایران به اتریش در سال میلادی گذشته به طور تقریبی به سه برابر سال ماقبل از آن رسید.

گراب مایر ادامه داد: آنچه سبب خوشحالی است آنکه تنوع محصولات صادراتی به اتریش در حال افزایش است به طور مثال میزان صادرات محصولات سرامیکی ایران به اتریش رو به افزایش است که هم برای نمای داخل ساختمان ها و هم برای سیایر موارد مورد استفاده قرار می گیرد. صادرات محصولات غذایی از ایران به اتریش نیز روندی افزایشی پیدا نموده است.

وی با بیان اینکه در سال 2018 حجم مبادلات تجاری میان دو کشور ایران و اتریش حدود 750 میلیون یورو بوده است، درباره تاثیر تحریم های مالی آمریکا علیه ایران به جهت انجام مراودات دو سویه میان ایران و اتریش گفت: مشکل اصلی این موضوع جابجایی بانکی است.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2885

به "3 برابر شدن صادرات ایران به اتریش، جابجایی بانکی مشکل اصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 برابر شدن صادرات ایران به اتریش، جابجایی بانکی مشکل اصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید