آخرین خبرها از رمز دوم یک بار مصرف

به گزارش مجله سلو بلاگ، استفاده از رمز دوم پویا در یکی از بانک ها اجباری شده، اما مشتریان سایر بانک ها می توانند فعلا از همان رمز دوم ثابت خود استفاده نمایند، چراکه این اقدام بر اساس سیاست های داخلی بانک مذکور بوده و ربطی به طرح بانک مرکزی ندارد.

آخرین خبرها از رمز دوم یک بار مصرف

به گزارش مجله سلو بلاگ، با گسترش سایت های فروش کالا و افزایش خریدهای اینترنتی از سوی مردم، استفاده از رمز دوم کارت های بانکی، رواج قابل توجهی پیدا نموده است و این روزها تعدادی زیادی از مردم از این رمزها استفاده می نمایند؛ حال آنکه رمزهای دوم فعلی گاها مورد فیشینگ (سرقت اطلاعات اینترنتی) قرار گرفته و ممکن است از امنیت بالایی برخوردار نباشند.

آن طور که گفته می شد، پلیس فتا و سایر نهادهای مسئول از بانک مرکزی خواسته بودند که نسبت به ارائه رمز دوم یک بار مصرف و پویا به مردم اقدام کند تا امنیت این خریدها افزایش یابد.

به همین دلیل، در سال گذشته اعلام شد که رمزهای دوم پویا از خرداد ماه سال جاری اجباری خواهد شد و رمزهای دوم ثابت قابل استفاده نیست.

قرار بود این طرح بر پایه اپلیکیشن اجرایی شده و مشتریان بانکی پس از احراز هویت حضوری، بتوانند به وسیله اپلیکیشن های بانکی نسبت به دریافت رمز دوم یک بار مصرف اقدام نمایند.

با توجه به اینکه بخشی از مردم ایران از گوشی های آیفون استفاده می نمایند، اقدام شرکت اپل در مسدودسازی بعضی اپلیکیشن های ایرانی سبب شد تا اجرای این طرح به وسیله اپلیکیشن متوقف گردد و بانک مرکزی برای جلوگیری از ایجاد مشکل در اپلیکیشن ها به دنبال شیوه دیگری برای دریافت رمز دوم پویا باشد.

مسئولان بانک مرکزی درخصوص زمان اجرایی شدن این طرح صحبتی نکردند و گفتند که باید برای این موضوع تصمیم گیری و با دقت عمل، اجرایی گردد.

این در حالی است که بانک ملت اعلام نموده است که از ابتدای شهریورماه، تمامی تراکنش های نیازمند رمز دوم کارت (به جز قبوض عمومی همچون برق، آب، گاز و تلفن) صرفاً با استفاده از رمز دوم پویا امکان پذیر خواهد بود؛ به عبارت دیگر استفاده از رمز دوم پویا در این بانک از اول شهریور اجباری می گردد.

با این خبر این گمان می رفت که بانک مرکزی اجرای این طرح را در دستور کار خود قرار داده و از شهریور ماه استفاده از رمز دوم پویا اجباری خواهد شد، اما پیگیری های مجله سلو بلاگ از مقام های مسئول حاکی از آن است که این موضوع تنها مربوط به بانک ملت بوده و بانک مرکزی هیچ بخش نامه یا ابلاغیه ای در این زمینه نداشته است و اقدام بانک ملت ارتباطی به برنامه بانک مرکزی ندارد.

بانک مرکزی هم اکنون در حال برنامه ریزی برای اجرای این طرح است و اقدام بانک ملت تنها در راستای سیاست های خود این بانک است.

به این ترتیب، رمزهای دوم ثابت کماکان معتبرند و مردم می توانند از این رمزها برای تراکنش های اینترنتی خود استفاده نمایند، اما مشتریان بانک ملت باید حتما نسبت به دریافت رمز دوم پویا اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7254

به "آخرین خبرها از رمز دوم یک بار مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از رمز دوم یک بار مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید