اعلام آمادگی تامین اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت

به گزارش مجله سلو بلاگ، جلسه مشترک سرپرست سازمان تامین اجتماعی با معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور تبادل اطلاعات در زمینه تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و توسعه بهره برداری از فن آوری اطلاعات در حوزه درمان برگزار گردید.

اعلام آمادگی تامین اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت

به گزارش خبرنگاران، محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه همکاری بین بخشی برای پیشبرد اهداف و ارتقاء خدمت رسانی به مردم را ضروری برشمرد و گفت: استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم از آرزوهای سازمان تأمین اجتماعی است و ما در این زمینه آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.

وی با بیان اینکه از دو سال پیش در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی نسخه الکترونیک درحال فراوری است، گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند اما تکمیل این پروژه و توسعه آن در تمامی مراکز درمانی نیازمند همکاری مشترک با وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت کشور است.

دکتر قاسم جان بابایی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گفت: همکاران سازمان تأمین اجتماعی برای توسعه بهره برداری از فن آوری اطلاعات در نظام سلامت نهایت همکاری را دارند و با همکاری اجرا شده قواعد الکترونیکی اجرای گایدلاین ها به خوبی طراحی می گردد.

وی ایجاد یک درگاه واحد برای استفاده از پرونده الکترونیک سلامت را هدف نهایی همکاری مشترک وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی در نسخه الکترونیک پیشتاز است و با توسعه همکاری ها امیدواریم استحقاق سنجی برخورداری از خدمات مختلف حوزه سلامت در مطب پزشکان قابل انجام باشد.

دکتر مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه همکاری و تبادل اطلاعات بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت برای توسعه پرونده الکترونیک را موضوعی حائز اهمیت دانست و گفت: کلیات این کار مورد تایید همه ما است و به منظور پیشبرد این برنامه کمیته ای برای تبادل اطلاعات شکل می گیرد.

علی معیری، مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: تمامی دستگاه های مرتبط با نظام سلامت براساس ماده 74 برنامه ششم توسعه مکلف به همکاری با وزارت بهداشت برای پرونده الکترونیک سلامت هستند و سازمان تأمین اجتماعی نیز با تمام ظرفیت های موجود برای اجرای این برنامه همکاری دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی با اشاره به عضویت سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در کمیته آمار بخشی بهداشت و درمان با حکم وزیر بهداشت، گفت: همکاری نزدیک و تبادل اطلاعات بین سازمان تأمین اجتماعی، وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط با نظام سلامت می تواند در پیشبرد طرح های مبتنی بر فن آوری اطلاعات راهگشا باشد.

ابراهیم متین راد، مشاور فن آوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: برای استقرار پیروز پرونده الکترونیک سلامت در مرحله اول بایستی زیرساخت مورد استفاده برای فراوری اطلاعات در دستگاه های مختلف باید یکسان گردد تا تبادل اطلاعات به درستی صورت گیرد.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 5227

به "اعلام آمادگی تامین اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی تامین اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید