ترامپ به سازمان بهداشت جهانی ضرب الاجل داد!

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود نسخه ای از نامه ارسالی به تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی را منتشر کرد که حاکی از تداوم سیاست خصمانه واشنگتن در قبال این نهاد است.

ترامپ به سازمان بهداشت جهانی ضرب الاجل داد!

وی طی این نامه، سازمان بهداشت جهانی را تهدید می نماید چنانچه ظرف 30 روز، اوضاع را آنطور که باید بهبود ندهد؛ آمریکا نه تنها تعلیق بودجه این نهاد را همیشگی می نماید؛ بلکه در عضویت خود نیز تجدیدنظر خواهد نمود.

لازم به ذکر است ماه میلادی گذشته (آوریل)، ترامپ بودجه سازمان بهداشت جهانی را به این اتهام که چین محور است؛ تعلیق کرد و مدعی شد این نهاد خطر شیوع ویروس کرونا را نادیده گرفته است.

ترامپ در نامه خطاب به سازمان بهداشت جهانی مدعی است تنها راه پیش روی این نهاد اثبات استقلال از چین است!

وی همچنین از این سازمان به علت تقدیر از شفافیت چین در قبال موضوع کرونا انتقاد کرد و مدعی شد دولت پکن هرچیزی هست الا شفاف.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی نیز به نوبه خود، آمریکا و برزیل را به نادیده دریافت هشدارهای اولیه درخصوص شیوع کرونا متهم می نماید.

آمریکا پیشتر هم سازمان بهداشت جهانی را از بابت عدم موافقت با حضور تایوان در نشست مجازی کرونا مورد انتقاد قرار داده بود حال آنکه در نامه اخیر نیز مدعی شده این سازمان، از روی تعمد هشدار کارشناسان تایوانی مبنی بر قابلیت انتقال ویروس از انسان به انسان را نادیده گرفته است.

اتهام زنی علیه سازمان بهداشت جهانی و چین در حالی انجام می گیرد که با نزدیک شدن شمار قربانیان کرونا در آمریکا به رقم یکصد هزار نفر، بسیاری بر این باورند که قصد ترامپ فریب افکار عمومی و برطرف مسئولیت ناکامی در قبال مهار این بیماری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 17370

به "ترامپ به سازمان بهداشت جهانی ضرب الاجل داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به سازمان بهداشت جهانی ضرب الاجل داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید