توقف انتشار آمار اقتصادی وزارت بازرگانی آمریکا

به گزارش مجله سلو بلاگ، اداره تحلیل اقتصاد و آمار وزارت بازرگانی آمریکا در طول تعطیلی بخشی از دولت، آمار اقتصادی را منتشر نخواهد کرد.

توقف انتشار آمار اقتصادی وزارت بازرگانی آمریکا

به گزارش مجله سلو بلاگ، وزارت بازرگانی آمریکا آمار مهمی در خصوص فراوری ناخالص داخلی، تورم، درآمد شخصی و هزینه، تجارت و فروش خانه های نوساز منتشر می نماید که از سوی سرمایه گذاران و سیاست گذاران به دقت دنبال می گردد.

در اطلاعیه ای در وب سایت وزارت بازرگانی آمریکا آمده است: به دلیل گذشت مهلت تدارکات کنگره برای سال مالی 2019، وزارت بازرگانی آمریکا تعطیل است و وب سایت این وزارتخانه تا اطلاع ثانوی به روز نخواهد شد.

یک مقام وزارت بازرگانی آمریکا پیش از این گفته بود آمار فروش خانه های نوساز که قرار بود روز پنج شنبه منتشر گردد، به دلیل ادامه تعطیلی دستگاه های دولتی به تعویق خواهد افتاد.

آمار دیگری که احتمالا انتشار آنها به تاخیر خواهد افتاد، آمار بازبینی شده مربوط به مجوزهای ساخت و ساز است که قرار بود پنج شنبه منتشر گردد و همچنین شاخص های اقتصادی پیشرفته شامل تراز تجاری کالا که قرار بود جمعه منتشر گردد.

پس از این که دونالد ترامپ - رییس جمهور آمریکا - خاطرنشان کرد که آماده است هر زمان که ضروری است منتظر بماند تا 5 میلیارد دلار پول مالیات دهندگان را برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک دریافت کند، تعطیلی بخشی از دولت فدرال وارد ششمین روز شد.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش نموده که وزارت کار به انتشار آمار از جمله شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری، گزارش اشتغال ماهانه و سایر شاخص های تورم ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 2208

به "توقف انتشار آمار اقتصادی وزارت بازرگانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف انتشار آمار اقتصادی وزارت بازرگانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید