تولید داروی سرطان مثانه کشور را از واردات بی نیاز کرد

به گزارش مجله سلو بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سید مهدی حسن زاده مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان این که فناوران این شرکت تولید محصولات ب ث ژ را از 1393 آغاز کرده اند، عنوان کرد: در این مدت صادرات واکسن و داروی انکو- ب ث ژ به صورت محدود انجام شد و تلاش جدی را آغاز کرده ایم تا با ارتقای کیفیت و دریافت گواهی کیفیت از WHO صادرات گسترده تر این واکسن مهیا شود.

تولید داروی سرطان مثانه کشور را از واردات بی نیاز کرد

وی با بیان این که داروی داخل مثانه ای با نام تجاری پاستوسیس، به پیشگیری و درمان سرطان مثانه کمک می کند، اظهار کرد: کم تر از 10 هزار نفر در سال به بیماری سرطان مثانه مبتلا می شوند که به این دارو نیازی مبرم دارند. بنابراین چیزی حدود 40 تا 60 هزار ویال از این دارو در کشور مورد نیاز است که با توانمندی متخصصان داخلی تولید و کشور را از واردات نمونه مشابه خارجی بی نیاز کرده است.

این فعال فناور با اشاره به تولید و عرضه ایران ساخت واکسن سرطان مثانه با قیمتی یک سوم نمونه خارجی و کیفیتی مشابه، اعلام کرد: نمونه وارداتی این واکسن 3 تا 4 برابر نمونه ایران ساخت هزینه در بر دارد و اکنون با تولید سالانه این شرکت دانش بنیان، نیاز کشور به واردات کاملاً برطرف شده است.

حسن زاده گفت: در حال حاضر تمرکز متخصصان شرکت بر روی بهبود کیفیت فرآورده های تولیدشده موجود و ارائه گسترده محصول در عرصه بین المللی است.

این فعال فناور، نظارت دقیق و تخصصی بر طرح های فناورانه ارائه شده و حمایت از طرح های اثرگذار را ضرورت جهش تولید دانش بنیان دانست و افزود: می بایست با نظارت تخصصی دستگاه های متولی ادعاهای علمی مطرح شده به طور دقیق بررسی شوند. در حوزه فرآورده های دارویی، وزارت بهداشت باید نقش خود را ایفا کند و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت های مادی و معنوی خود راه گشای تولید دانش بنیان خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 21390

به "تولید داروی سرطان مثانه کشور را از واردات بی نیاز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید داروی سرطان مثانه کشور را از واردات بی نیاز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید