جنجال حمایت اقتصادی یک خانواده مرتبط با داروی مخدر مرگبار از موزه لوور ، مردم مقابل لوور تجمع کردند

به گزارش مجله سلو بلاگ، گروهی در مقابل موزه لوور تجمع کردند و خواهان قطع ارتباط این موزه با خانواده میلیاردری شدند که با یک داروی اعتیادآور خطرناک و مرگبار ارتباطات دارد.

جنجال حمایت اقتصادی یک خانواده مرتبط با داروی مخدر مرگبار از موزه لوور ، مردم مقابل لوور تجمع کردند

خبرنگاران: خبرگزاری فرانسه گزارش کرد: این خانواده به نام سکلر که از حامیان اقتصادی موزه لوور هستند به ترویج استفاده از داروی مخدری متهم شده اند که به مرگ ده ها هزار نفر منجر شده است.

گروه آمریکایی پین (PAIN) و خیریه فرانسوی ایدز (AIDES) از موزه لوور خواسته اند نام یکی از بخش های خود را از نام خانواده سکلر به نام دیگری تغییر دهد. پس از آنکه این خانواده مبلغ 3 میلیون و 600 هزار دلار برای بازسازی فضای این بخش به موزه اهدا کرد، این نام برای بخش مزبور انتخاب شد.

موزه لوور از موزه هایی است که به دلیل ارتباط با خانواده سکلر و شرکت تحت کنترل این خانواده موسوم به پوردو فارما (Purdue Pharma) با انتقاد روبرو شده است.

در حال حاضر بیش از یک هزار دادخواست علیه این شرکت به دلیل فراوری مسکن مخدر اکسی کونتین تنظیم شده است.

در ماه های اخیر، موزه های گوگنهایم و متروپولیتن نیویورک و نگارخانه های تیت و ملی پرتره لندن اعلام کردند که دریافت یاری های اقتصادی از این خانواده را قطع می نمایند.

در همین حال، صدها دادخواست علیه شرکت پوردو و خانواده سکلر که مالک آن است، در ایالت های مختلف آمریکا تنظیم شده است. این خانواده متهم است به رغم اطلاع از اعتیادآور بودن مسکن اکسی کونتین، پزشکان را به تجویز این دارو تشویق نموده است.

از سویی، حدود یک صد پزشک فرانسوی ماه گذشته در خصوص خطر فراگیر شدن یک بحران سلامتی هشدار دادند و مدعی شدند که 12 میلیون نفر در فرانسه از مخدرهایی استفاده نموده اند در حالی که از پتانسیل اعتیادآور بودن این مواد و خطر اوردوز کردن استفاده از آن بی اطلاع بوده اند.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: چمدان
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7795

به "جنجال حمایت اقتصادی یک خانواده مرتبط با داروی مخدر مرگبار از موزه لوور ، مردم مقابل لوور تجمع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال حمایت اقتصادی یک خانواده مرتبط با داروی مخدر مرگبار از موزه لوور ، مردم مقابل لوور تجمع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید