جنگ واقعی در خط مقدم، تجریبات کادر درمان در بیمارستان های دنیا

به گزارش مجله سلو بلاگ، با تعداد محدودی از اتاق های مراقبت ویژه و دستگاه های تهویه بعضی از پزشکان و پرستاران مجبور به تصمیم گیری های وحشتناک در خصوص بیماران هستند.

جنگ واقعی در خط مقدم، تجریبات کادر درمان در بیمارستان های دنیا

پزشکان، پرستاران و کارکنان بخش سلامت در دنیا ناخواسته به قهرمانان مبارزه با ویروس کرونا تبدیل شده و مرتب از بالکن ها، تصاویر تلویزیونی، خیابان ها و فضای مجازی تشویق می شوند.

از یائونده پایتخت کشور کامرون تا نیویورک آمریکا بیماری جدید کرونا بیش از 1.9 میلیون نفر را مبتلا نموده و باعث جان باختن 118 هزار نفر شده است.

کارکنان بیمارستانی با هجوم طیف وسیعی از بیماران روبه رو شده اند. آنها با کمبود تجهیزات درمانی و محافظتی دست و پنجه نرم می نمایند و از مبتلا شدن خود می هراسند. این حافظان سلامت گاهی مجبور به تصمیم گیری های سخت در حین درمان هستند.

کارکنان بخش سلامت، بسیاری از همکاران خود را در مبارزه با ویروس کرونا از دست داده اند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه در گزارش های مختلف با کادر درمانی بسیاری از کشورهای دنیا گفت و گو نموده و فضای واقعی مقابله با کرونا را در خط مقدم به تصویر کشیدند.

ببه گزارش خبرنگاران، کادر پزشکی دنیا نگران است. آنها از مبتلا کردن اعضای خانواده و فرزندان خود می ترسند و میدان جنگی به نام بیمارستان کار می نمایند. شاید حتی این سوال مطرح گردد که امکانات بیمارستانی کدام کشور در مبارزه با کرونا، بهبود بیماران یا محافظت از پزشکان بهتر است.

ایتالیا: نمی توانیم مریض شویم

به گزارش خبرنگاران، در ایتالیا که آسیب زیادی از شیوع ویروس کرونا دیده است، ده ها پزشک و پرستار به دلیل ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند و هزاران نفر از کادر درمان مبتلا شده اند.

سیلوانا د فلوری مسئول امور پرستاری در بخش مراقبت های ویژه کووید-19 در بیمارستان تور ورگاتا شهر رم بر اهمیت استفاده از ماسک، قاب محافظ، دستکش، ژل های ضد عفونی و لباس مناسب برای جلوگیری از شیوع بیماری در کادر درمان تاکید نمود.

دسترسی به تجهیزات محافظتی کلید اصلی کارمندان بخش سلامت در خط مقدم است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

وی اضافه کرد: ما زمان دقیق پوشیدن این لباس ها را حساب ننموده ایم اما روزانه نزدیک به 40 تا 50 دقیقه از یک شیفت 7 ساعته را صرف پوشیدن این تجهیزات می کنیم.

مسئول امور پرستاری پس از سرزنش یکی از کارکنان بخش مراقبت برای نداشتن ماسک گفت: روزانه 60 تا 75 دقیقه از زمان خود را به شستن، ضدعفونی کردن دست ها و یادآوری این موضوع می گذرانیم.

او می گوید: کارکنان و کادر پزشکی حق بیمار شدن در این شرایط را ندارند زیرا در چنین شرایطی به آنها احتیاج داریم و بیمار شدن اصلا عادلانه نیست.

اکوادور: سردخانه ها پر است

در شهر بندری گوایاکیل اکوادور یک پرستار بیمار هیچ تلاشی برای مخفی کردن عصبانیت خود از شرایط موجود ندارد و می گوید: 80 نفر از همکارانش به این بیماری مبتلا شده و 5 نفر نیز جان باخته اند.

اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که بدترین آسیب از حمله ویروسی در این منطقه را متحمل شده و صدها جنازه در خانه ها روی دست مردم مانده اند زیرا سردخانه های این کشور پر شده اند.

قرنطنیه و محدودیت های دیگر، گسترش ویروس در بسیاری از کشورها را متوقف نموده است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

این پرستار 55 ساله به شرط ناشناس ماندن گفت: ما بدون سلاح به جنگ رفته ایم.

او که به دلیل کمبود فضا در بیمارستان در خانه اش استراحت می نماید، اضافه کرد: زمانی که بیماری دنیای کرونا در حال تخریب اروپا بود، هیچ اقدامی برای آماده کردن تجهیزات مقابله با بیماری در اکوادور صورت نگرفت.

بیمارانی که در ابتدای شیوع کرونا با شدیدترین علائم بیماری به بخش اورژانس مراجعه کردند به دلیل نبود کیت های تست، با تشخیص اشتباهِ آنفلوآنزا به خانه فرستاده شدند.

او اضافه کرد: در ابتدا هیچ تجهیزات محافظتی در اختیار نداشتیم اما نمی توانستیم از معالجه بیماران طفره رویم.

ایالات متحده آمریکا: کمبود امکانات

جودی شرایدن گونزالس رئیس انجمن پرستاران ایالتی نیویورک از کمبود تجهیزات محافظت شخصی برای کارمندان بخش سلامت در این کشور شکایت کرد.

او در سخنان اعتراضی اش در خارج از نیویورک گفت: ما هیچ سلاح و زرهی برای محافظت از خود در برابر دشمن نداریم.

بنی متئو پرستار 44 ساله در نیویورک در این باره گفت که پس از مراقبت بدون لباس ویژه از 4 مورد کرونایی به بیماری مبتلا شده است.

هنوز مدت زیادی از کاهش تب او نگذشته بود که بیمارستان خواهان بازگشت مجدد وی به سر کار شد.

با تعداد محدودی از اتاق های مراقبت ویژه و دستگاه های تهویه بعضی از پزشکان و پرستاران مجبور به تصمیم گیری های وحشتناک در خصوص بیماران هستند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

وی گفت: آنها به من گفتند که اگر تب نداری، می توانی به سر کار باز گردی. تنها معیار آنها همین بود.

او گفت: به من گفته شد ماسک بزن و سر کار بیا. ما نیروی کافی نداریم. این وظیفه من بود که به بیمارستان باز گردم.

وی در ادامه اضافه کرد: اما من نگران بودم که بیماری را به همکاران و بیماران بخش های دیگر که کرونا نداشتند، انتقال دهم.

نیویورک با بیش از 195 هزار مبتلا به کووید-19 و بیش از 10 هزار جان باخته به مرکز شیوع این اپیدمی در آمریکا تبدیل شده است. آمریکا به بدترین شکل در معرض هجوم کرونا در دنیا واقع شده است و اوضاع سلامت در آن وخیم است.

فلیپین: پزشکان خدا نیستند

پزشکان بیمارستان سان لازار مانیل پایتخت فیلیپین به عنوان یک مرکز تخصصی بیماری های عفونی به مبازره با شیوع ناخوشایند چنین بیماری های انسانی عادت دارند. اما آنها تا به امروز چیزی شبیه کووید-19 ندیده اند.

موارد بسیار مشکوکی در تریاژ بیمارستانی جان خود را از دست داده اند. این اتفاق و کندی انجام آزمایش باعث وحشت بیماران شده و آنها را عصبانی می نماید.

تریاژ فرآیند اولویت بندی بیماران برای بهره مندی از درمان است که بر اساس شدت وخامت حال بیمار انجام می گردد. تریاژ بیشتر در مواقع بحرانی مانند جنگ، زلزله و در مواقعی که تعداد مراجعان بیش از توان پذیرش و خدمات دهی باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.

در این شرایط بر استرس عمومی پزشکان اضافه کرده خواهد شد و این در حالیست که آنها از احتمال ابتلا به بیماری نیز مضطربند.

پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنان بخش درمان در سراسر دنیا به عنوان قهرمان تحسین می شوند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

دکتر فردیناند دگزمان 60 ساله که خودش در شمار گروه های پرخطر واقع شده است در این باره می گوید: این شرایط یک کابوس زنده است.

با تعداد محدودی از اتاق های مراقبت ویژه و دستگاه های اکسیژن پزشکان برای تصمیم گیری و درمان تحت فشار فراوان قرار دارند.

دگزمان گفت: ما نقش خدا را بازی نمی کنیم، ما فقط مجبور به تصمیم گیری هستیم.

او اضافه کرد: خیلی ازپزشکان از رفتن به خانه پس از شیفت کاری نگرانند. ما نگران خانواده هایمان هستیم.

کامرون: ما می ترسیم

راجر اتوا پزشک کامرونی که شرایط وخیمی از حمله ویروس در جنوب صحرای آفریقا را تجربه می نماید در این باره می گوید: ترس از ابتلا به بیماری بر روی کارکنان بخش بهداشت تاثیر گذاشته است.

این دکتر 36 ساله گفت: من با همسر و فرزندانم زندگی می کنم. به محض ورود به خانه دوش می گیرم اما اینکه مانع بچه ها شوید تا به سمتتان نیایند یا بغلتان ننمایند بسیار سخت است.

فقدان تجهیزات محافظتی، کادر درمان در سراسر دنیا را در معرض خطر بیماری قرار داده است.

اتوا مدیر یک مرکز سلامت در دوالا بزرگترین شهر و پایتخت مالی کامرون است.او در یک اقدام پیشگیرانه مصرف داروی کلروکین را آغاز نموده، دارویی که در درمان مالاریا موثر بوده است.

این دکتر جوان اضافه کرد: هنوز نمی دانم این دارو پیش گیرانه است یا قدرت علاج کرونا را دارد، اما ترجیح می دهم از آن استفاده کنم.

مطالعات اولیه نشان داده که کلروکین احتمالا در درمان و پیشگیری از ویروس جدید کرونا موثر است اما همچنان مطالعات بیشتری در این زمینه ضروری است.

این دکتر جوان کامرونی گفت: ما هم مانند بسیاری از مردم می ترسیم. ما از نداشتن لباس و ماسک مناسب در برخورد با بیماران می ترسیم. هر روز که با کمی سردرد از خواب بیدار می شویم در دل می گوییم، نکند مبتلا شده ایم. اگر نوبت ما رسیده است چه اتفاقی برای خانواده و بیماران می افتد.

اسپانیا: بیماران تنها مانده اند

آنتونیو آلوارز پرستار بخش مراقبت های ویژه در وال د هبرون بزرگترین بیمارستان بارسلونا یکی از وظایف اندوه بار روزانه خود را قرار دادن تلفن همراه در پشت دیوار شیشه ای بخش مراقبت های ویژه برای خداحافظی خانواده ها از عزیزانشان خواند.

این پرستار 33 ساله گفت: دیدن بیماران تنها که از خانواده شان دور هستند یا کسی را ندارند بسیار سخت است.

وی اضافه کرد: بدرقه نمایندگان از راه دور خداحافظی می نمایند و احتمالا آخرین باری است که عزیزان خود را می بینند.

برگزاری مراسم تشییع جنازه به دلیل شیوع کرونا در اسپانیا ممنوع شده است.

آلوارز گفت: اگر یکی از آنها از اعضای خانواده من بود نمی توانستم آنجا بمانم به دیدن آنها از پشت در یا دیوار شیشه ای اکتفا کنم. شرایط بسیار سختی است.

ترکیه: شبیه یک جنگ

نوری ایدین مدیر مرکز دانشگاهی چراپاشا در استانبول گفت: همه ما دیوانه وار در حال کاریم، همه چیز مانند یک میدان جنگی است.

بعضی کار در سرویس سلامت این روزهای دنیا را مانند حضور در میدان جنگ توصیف نموده اند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

مدیر این مرکز سلامت در استانبول در حین بازدید از بیمارستان شهر گفت: فضای این روزها مانند محل کارعادی نیست و بیشتر شبیه یک میدان جنگ است.

استانبول پایتخت مالی ترکیه یک کلانشهر با جمعیتی حدود 15 میلیون نفر است و حدود 60 درصد از مبتلایان کووید 19 در ترکیه در این شهر شناسایی شده اند.

بسیاری از کارکنان سرویس سلامت از ترس مبتلا کردن خانواده های خود در هتل ها یا خوابگاه های دانشجویی که به محل قرنطینه موقت تبدیل شده استراحت نموده یا می خوابند.

مدیر مرکز دانشگاهی چراپاشا می گوید: کارکنان بخش سلامت بی قیمت هستند و کاری فوق بشری انجام می دهند.

آلمان: انسجام و همبستگی

توماس کرشنینگ پزشک و مسئول بخش مراقبت های ویژه یک بیمارستان در منطقه مانهایم آلمان در نزدیکی مرز فرانسه است.

این شهر اخیرا دو بیمار 64 و 68 ساله از شهر کولمار فرانسه را به خانه فرستاده است.

پزشک و مسئول بخش مراقبت های ویژه مانهایم به عنوان شهر مرزی آلمان در این باره می گوید: چنین اقداماتی برای تیم بیمارستانی ما بسیار الهام بخش است.

وی اضافه کرد: در هر زمانی که بیمارستان ماینهام در آلمان ظرفیت و کشش داشت، از بیماران اورژانسی فرانسه مراقبت خواهیم کرد.

با این وجود این پزشک همچنان درهنگام بازگشت به خانه برای سلامت همسر و دو دخترش نگران می گردد.

او می گوید: هر کاری می کنم تا مطمئن شوم در حین بازگشت به خانه هیچ اتفاقی برای خانواده ام نمی افتد.

-

-

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 15350

به "جنگ واقعی در خط مقدم، تجریبات کادر درمان در بیمارستان های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ واقعی در خط مقدم، تجریبات کادر درمان در بیمارستان های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید