سازمان لیگ: فشردگی در بازی های لیگ نداریم، طرحی را به AFC دادیم که به نفع باشگاه های ایرانی است

به گزارش مجله سلو بلاگ، در این هفته استادیوم جم هم مشکلاتی داشت، سیستم ها هنگ نموده بود و ما بابت این تذکر می دهیم و جریمه هم می کنیم چون جزو الزامات بوده و باید مراعات می کردند. در استادیوم نفت مسجد سلیمان هم گیت راه اندازی شده، در آبادان هم مشغول کامل کردن هستند و بقیه استادیوم ها مسئله ای ندارند.

سازمان لیگ: فشردگی در بازی های لیگ نداریم، طرحی را به AFC دادیم که به نفع باشگاه های ایرانی است

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: ما برای لیگ قهرمانان آسیا طرحی را ارائه کردیم که به نفع تیم های غرب قاره است.

به گزارش فارس، سعید فتاحی در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی در خصوص مسائلی که برای بلیت فروشی هفته هفتم وجود داشت گفت: خدا را شکر بلیت فروشی در خیلی از شهرها خیلی خوب شده و فروش بلیت ها فقط اینترنتی شده است البته بعضی شهرها مثل شهر قدس مسائلی دارند، آنها دو گیت ورودی داشتند که کار نمی کرد، در این بازی سایپا می خواست که به استادیوم آزادی برود و دوستانی که در شهر قدس حاضر بودند دیدند صندلی VVIP در حال تعمیرات بود. آنها فکر نمی کردند که بازی در این استادیوم برگزار گردد ان شاءالله از بازی های بعد این مسائل برطرف خواهد شد.

فتاحی در ادامه گفت: در این هفته استادیوم جم هم مسائلی داشت، سیستم ها هنگ نموده بود و ما بابت این تذکر می دهیم و جریمه هم می کنیم چون جزو الزامات بوده و باید مراعات می کردند. در استادیوم نفت مسجد سلیمان هم گیت راه اندازی شده، در آبادان هم مشغول کامل کردن هستند و بقیه استادیوم ها مسئله ای ندارند.

وی در خصوص تفاوت اختلاف قیمت بلیت ها در بازی روز گذشته سایپا و استقلال گفت: چون سایپا می خواست این بازی در استادیوم آزادی باشد قیمت بلیت ها به قیمت استادیوم آزادی بود. ما بابت این مسأله تذکر دادیم و قیمت ها همان 15 هزار تومان شد، در روز بازی هم مثل همه جای جهان که قیمت بلیت را کاهش می دهند از 15 هزار تومان به 10 هزار تومان تغییر پیدا کرد.

فتاحی در خصوص اینکه آیا فیفادی بعدی در برنامه لیگ پیش بینی شده است، گفت: صد درصد ما 5 فیفادی داشتیم،فیفا دی آخر ما خرداد و بعد از تمام لیگ است. یک فیفادی در ماه آبان داریم که از 20 تا 28 آبان است و فیفادی بعدی ما از 4 تا 12 فروردین خواهد بود.

وی در خصوص فشردگی بازی های لیگ برتر گفت: هنوز مدتی از شروع لیگ برتر نگذشته است و ما تازه هفته هفتم را پشت سر گذاشته ایم، ما طرحی به AFC برای لیگ قهرمانان آسیا دادیم که ان شاءالله اجرایی گردد، این طرح را در عمان ارائه کردیم، یک مرحله شرق و غرب از هم جدا شدند و در تقویم AFC قرار داده شده است، طرحی که ما دادیم با قطر و امارات جلسه گذاشتیم، به نفع تیم های غرب آسیاست، گفتیم که مسابقات غرب آسیایی یکی ، دو ماه زودتر شروع گردد این به نفع باشگاه های ما خواهد بود در گذشته وقتی به مرحله بعد می رسیدند اوت می شدند چون سرنوشت تیم ها عوض می شد. این طرح مورد قبول واقع شده ان شاءالله از فصل 2021، 2022 که تقویم جدید ارائه می گردد این اتفاقات در آن می افتد. ما چون در عید فیفادی داریم و به خاطر اینکه به خرداد نرسیم باید بازی ها را فشرده برگزار کنیم، 17 هفته لیگ را در نیم فصل اول برگزار می کنیم یعنی بعد از هفته پانزدهم جابجایی شروع می گردد و بعد از آن هفته هجدهم تا هفته سی ام می ماند و فشردگی را در نیم فصل دوم خواهیم داشت چون تیم ها در لیگ قهرمانان آسیا ضرر می نمایند.

فتاحی در ادامه گفت: مواردی که باید در تقویم در نظر گرفته گردد در ایران بیشتر است، ما مناسبت ها، اعیاد و وفات ها را داریم مثلاً ما نتوانستیم در4 آبان بازی بگذاریم چون رحلت پیامبر اسلام (ص) است یا روزهای 6 و 7 آبان هم شهادت امام رضا (ع) است، ما چاره ای نداشتیم اما بعضی اوقات هم است که تقویم به ما اجازه می دهد بازی ها را جلوتر برگزار کنیم مثل بازی های ماشین سازی و فولاد خوزستان، پارس جنوبی و نفت آبادان، پرسپولیس و پیکان که امکان جابجایی بود و یک روز به جلوتر آوردیم تا پوشش خبری هم بهتر گردد.

وی در خصوص اعتراض بازیکنان استقلال به فشردگی بازی های لیگ، گفت: بعضی از دوستان و بازیکنان استقلال اعتراض کردند اما فشردگی نیست خیلی از بازیکنان در هفته دوم و سوم مصدوم شدند که در این هفته ها اصلاً فشردگی وجود ندارد. بازیکنان استقلال از امکانات باشگاه هم گله داشتند در گذشته هر کادر فنی یک مربی و دستیارانش بود اما الان کادرها به غیر از مربیان چندین نفر دیگر را هم دارند.

مسؤول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه می تواند سرمربی خوبی هم گردد، گفت: به هر حال وقتی شما برای بازی ها برنامه ریزی می کنید باید این اطلاعات را هم داشته باشید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9885

به "سازمان لیگ: فشردگی در بازی های لیگ نداریم، طرحی را به AFC دادیم که به نفع باشگاه های ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان لیگ: فشردگی در بازی های لیگ نداریم، طرحی را به AFC دادیم که به نفع باشگاه های ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید