شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه دار اعلام شد

به گزارش مجله سلو بلاگ، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی، گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه زنان خانه است. زنان خانه دار با 18 تا 50 سال سن می توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه نمایند.

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه دار اعلام شد

ایلنا نوشت: محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود هر روز مطالبی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر و به مرور بعضی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی درباره شرایط بیمه زنان خانه دار و در پاسخ به این پرسش که آیا زنان خانه داری که بواسطه بیمه همسرشان، از دفترچه درمان تامین اجتماعی استفاده می نمایند می توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرند؟ گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه زنان خانه دار است. زنان خانه دار با 18 تا 50 سال سن می توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه نمایند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی سه مدل بیمه را برای زنان خانه دار درنظر گرفته است. نوع اول با حق بیمه 12 درصد است و شامل بازنشستگی می گردد. نوع دوم با حق بیمه 14 درصدی شامل بازنشستگی و فوت و نوع سوم که گرانترین است با حق بیمه 18 درصدی شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی می گردد.

زدا با اشاره به اینکه بسیاری بانوان تصور می نمایند چون به تبعیت از همسرشان دفترچه درمان دارند خودشان هم بیمه اند، درحالی که یک تصور اشتباه است، گفت: صحیح است که زنان با این دفترچه از خدمات درمانی استفاده می نمایند اما نمی توانند از حقوق و مستمری بازنشستگی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: اگر زنان خانه دار با سازمان قرارداد ببندند پس از رسیدن به سن بازنشستگی می توانند حقوق دریافت نمایند و یاری حال اقتصاد خانواده باشند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ما نرخ درمان را روی نرخ حق بیمه زنان خانه دار نمی آوریم و آنها کماکان می توانند از دفترچه درمان به تبعیت همسرشان استفاده نمایند، گفت: اما چنانچه مایل به دریافت بیمه درمان هم باشند باید سرانه درمان را جداگانه بپردازند که برای سال 98 حدود 49 هزار سال است.

پریها: مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 7414

به "شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه دار اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه دار اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید