علت استرس مادران جوان پس از اولین زایمان

به گزارش مجله سلو بلاگ، دکتر جواد صراف زاده در آستانه برگزاری اولین کنگره بین المللی انجمن فیزیوتراپی ایران، از حضور صاحب نظران این رشته از کشور مختلف جهان در این کنگره اطلاع داد و اضافه نمود: تاکنون علاوه بر متخصصین ایرانی داخل کشور، متخصصین و صاحب نظران فیزیوتراپی و توانبخشی و رشته های علوم پزشکی مرتبط از کشورهای فرانسه، استرالیا، انگلستان، آلمان، هند و کانادا آمادگی خود را جهت حضور در این کنگره بین المللی اعلام نموده اند.

علت استرس مادران جوان پس از اولین زایمان

وی با تاکید بر تبادل تجربیات و دانش برای ارتقای رشته فیزیوتراپی در ایران، توضیح داد: با توجه برگزاری پیروز بیست و هفت کنگره فیزیوتراپی، تصمیم گرفته شد سال جاری برای اولین بار این کنگره به صورت بین المللی برگزار گردد.

صراف زاده در ادامه شعار کنگره سال جاری را پلی از تحقیقات به سوی عملکرد بالینی مطرح نمود و گفت: هدف از انتخاب این شعار تاکید بر اهمیت نگاه بالینی درانتخاب عناوین تحقیقاتی است تا با توجه به رسالت آموزشی و ارتقاء آموزش حرفه ای مراکز دانشگاهی و انجمن فیزیوتراپی ایران، موضوعات تحقیقاتی براساس احتیاج جامعه انتخاب شوند و ارتقای مهارت و دانش بالینی فیزیوتراپیست ها نیز در همان راستا جهت دهی شوند.

وی با اشاره به تخصصی شدن رشته فیزیوتراپی، اضافه کرد: یکی از محورهای مهم و تخصصی که در کنگره پیش رو مورد بحث قرار خواهد گرفت، موضوع اختلات کف لگن و مسائل بی اختیاری ادراری یا عدم کنترل ادرار است که این مساله به ویژه در محور سلامت زنان در جامعه بسیار مهم است. برای این منظور از سخنرانان ایرانی و خارجی به نام دعوت شده است.

این دکترای فیزیوتراپی اضافه کرد: خانم های جوان بعد از زایمان به ویژه در زایمانهای سخت به علت صدمات تروماتیک عملکرد کنترل ادرارشان به طور موقت می تواند دچار مشکل گردد. برای یک خانم در سنین 25 تا 35 سال این مسئله کاملا استرس زاست و زندگی طبیعی فرد را دچار آسیب می نماید، این مسئله ای است که خیلی بروز داده نمی گردد و از همین رو، آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد. در صورتی که می توان با فیزیوتراپی که شامل روش های تمرین درمانی فیزیوتراپی و استفاده از بعضی تجهیزات فیزیوتراپی مانند تحریکات الکتریکی که خوشبختانه همکاران فیزیوتراپیست در کشور عزیزمان به خوبی از آنها اطلاع دارند مسائل بسیاری از این افراد را حل کرد.

صراف زاده با عنوان این مطلب که در اکثر مواقع این ضایعات گذرا هستند، اضافه کرد: این نوع اختلالات را می توان با مشورت فیزیوتراپیست، به همراه تمرین درمانی و تحریکات الکتریکی، برطرف کرد. همچنین، با توجه به نقش بسیارمهم فیزیوتراپی در پیشگیری از چنین مسائل اسکلتی عضلانی، هم وطنان عزیز می توانند مشورت های لازم و ضروری را از همکاران فیزیوتراپیست دریافت نمایند.

این دکترای فیزیوتراپی در ادامه به روند درمان این قبیل عوارض و اختلالات جسمی در کشور اشاره نمود و گفت: خوشبختانه در کشور مراکز دانشگاهی و درمانی فیزیوتراپی وجود دارند که به طور تخصصی بر روی برطرف مسائل ناحیه کف لگن فعالیت دارند. یکی از مسائل در این زمینه ، عدم اطلاع کافی جامعه احتیاجمند از وجود این مراکز تخصصی فیزیوتراپی است که البته احتیاجمندان به این روش درمانی می توانند با تماس با دپارتمانهای فیزیوتراپی دانشگاههای کشور و انجمن فیزیوتراپی ایران از مراکز مورد نظر اطلاع پیدا نمایند.

صراف زاده با عنوان این مطلب که متاسفانه اکثریت این مراکز تخصصی فیزیوتراپی در شهر تهران وجود دارد، اضافه کرد: انجمن فیزیوتراپی ایران با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور کلاس هایی را در مورد آموزش روش های تخصصی فیزیوتراپی اختلالات کف لگن برای همکاران فیزیوتراپی در نظر گرفته است. به ویژه به منظور توسعه این نوع خدمات تخصصی فیزیوتراپی در شهرستانهای کشور، سه دوره آموزش تخصصی ده روزه اختلالات کف لگن برای همکاران فیزیوتراپیست شهرستانها با همکاری گروه فیزیوتراپی و مرکز تحقیقات کلورکتال دانشگاه علوم پزشکی ایران در دو سال گذشته اجرا شده است.

اولین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالانه انجمن فیزیوتراپی ایران از 3 تا 5 خرداد 96 در هتل المپیک تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 9637

به "علت استرس مادران جوان پس از اولین زایمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت استرس مادران جوان پس از اولین زایمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید