هشدار یک پزشک چینی ، امکان شیوع یک کرونای جدید در بهار آینده وجود دارد

به گزارش مجله سلو بلاگ، جونگ نانشان پزشک معروف و رئیس تیم کارشناسان چین در مساله مبارزه با کرونا اظهار داشت: ویروس کرونا در این کشور تا خاتمه ماه جاری میلادی (11 اردیبهشت 1399) کاملا کنترل خواهد شد اما شاید در بهار سال آینده یک کرونا جدید شیوع پیدا کند.

هشدار یک پزشک چینی ، امکان شیوع یک کرونای جدید در بهار آینده وجود دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، جونگ که تیمی از کارشناسان و متخصصان امور پزشکی و بهداشتی دولت را هدایت می کند روز جمعه در گفت و گو با تلویزیون شنژن در جنوب چین گفت: همه کشورها برای مهار کرونا در تلاش هستند لذا احتمال می رود تا پایان ماه جاری میلادی بتوانند آن را کنترل و مهار کنند.

این کارشناس چینی توضیح داد اگرچه کشورها تلاش می کنند بیماری را کنترل کنند و همه گیری جهانی باعث آزار و اذیت مردم و مسئولان شده است اما بهترین اقدام این است که از مردم بخواهند در خانه بمانند.

او گفت: اصولا ویروس ها با هوای گرم از بین می فرایند اما کسی نمی تواند بگوید کرونای دیگری در آینده شیوع پیدا نخواهد کرد این کارشناس چینی البته توضیح نداد که چطور به این پیش بینی رسیده است که کشورهای دیگر هم می توانند تا پایان ماه جاری میلادی همه گیری را کنترل کنند.

برخی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی نیز پیش بینی های مشابهی داشته اند و از اینکه همه گیری بتدریج در اروپا به مرحله با ثباتی رسیده است برای مهار این ویروس در آینده نزدیک ابراز خوشبینی کرده اند.

در تحولی دیگر شهر شنژن از شهرهای استان گوانگ دونگ در جنوب چین مصرف گوشت گربه و سگ را ممنوع اعلام کرده است.

مقامات شنژن می گویند این حیوانات ارتباطات بسیار نزدیکی با انسان دارند و اگرچه ناقل ویروس کرونا نیستند اما بخاطر مسایل بهداشتی و انسانی با کسانی که اقدام به کشتار و مصرف گوشت سگ و گربه کنند برخورد خواهد شد.

اصولا مردم چین به رغم شایعات گسترده از مصرف چنین گوشت هایی خودداری می کنند دربرخی از نقاط این کشور ممکن است شماری از مردم از چنین گوشت هایی مصرف کنند اما عمده گوشت مصرفی مردم چین گوشت ماکیان، آبزیان و گاو و گوسفند و خوک است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 14756

به "هشدار یک پزشک چینی ، امکان شیوع یک کرونای جدید در بهار آینده وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار یک پزشک چینی ، امکان شیوع یک کرونای جدید در بهار آینده وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید