پیش بینی نفت 35 دلاری در بودجه 2021 شرکت ملی ونزوئلا

به گزارش مجله سلو بلاگ، شرکت ملی نفت ونزوئلا بودجه سال آینده میلادی خود را بر مبنای نفت 35 دلاری تنظیم کرده است.

پیش بینی نفت 35 دلاری در بودجه 2021 شرکت ملی ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری رویترز از کاراکاس، بر اساس نسخه ای از بودجه سال 2021 پدوسا که روز پنجشنبه (یکم آبان ماه) توسط رویترز مشاهده شد، شرکت نفت دولتی ونزوئلا پیش بینی کرده است که قیمت نفت صادراتی این کشور در سال آینده تنها 35 دلار برای هر بشکه باشد. این در حالی است که قیمت پیش بینی شده نفت صادراتی این شرکت برای سال 2020 میلادی، 60 دلار برای هر بشکه بود.

این کاهش برآورد قیمت، همسو با کاهش قیمت های نفت خام در سراسر جهان در سال جاری به دلیل همه گیری ویروس کرونا و کاهش فعالیت اقتصادی در حالی رخ می دهد که این شرکت محروم از پول نقد، با کاهش صادرات به دلیل تحریم های ایالات متحده مقابله می کند و تورم بیش از حد در ونزوئلا ادامه فعالیت در این کشور را پیچیده می کند.

این قیمت بیشتر برای نفت خام سنگین ونزوئلا و بعضی از فرآورده های نفتی این کشور پیش بینی شده است.

به دلیل تحریم ها، پدوسا مجبور شده است برای جبران خطرهای معامله با این شرکت، نفت خام خود را با تخفیف های بسیاری ارائه دهد.

بر اساس گزارش اخیر اوپک، نفت خام مری - نفت خام شاخص ونزوئلا- تا کنون و در سال 2020 به طور متوسط فقط به قیمت 27 دلار و 93 سنت برای هر بشکه معامله شده است که در مقایسه با قیمت آن در سال 2019 که 56 دلار و 63 سنت برای هر بشکه بود، افت بسیاری داشته است.

پدوسا بیان نمود که انتظار دارد در سال آینده حدود یک میلیون و 800 هزار بشکه در روز نفت خام تولید کند. این رقم بیش از چهار برابر 397 هزار بشکه در روزی است که ونزوئلا به عنوان رقم تولید خود در ماه سپتامبر به اوپک بیان نمود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: sloblag.com شناسه مطلب: 24251

به "پیش بینی نفت 35 دلاری در بودجه 2021 شرکت ملی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی نفت 35 دلاری در بودجه 2021 شرکت ملی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید